Erot

Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.

Linkki vertailunäkymään

raahe_rk1765 [2019/10/24 15:47] (nykyinen)
Rivi 1: Rivi 1:
 +zåw8ä 
 +
 + (Huom ! * merkki rivin alussa , merkitsee henkilöä, joka on lisätty 
 + rippikirjaan vain selvennyksen vuoksi.)
 +
 +
 + 123456789a123456789b123456789c123456789d123456789e123456789f123456789g123456
 +
 +RaaheRK1765
 +
 + REGISTER
 +
 + Alholm Samuel 101 Cauppila Olof 185
 + Alström Adam 103 Colins 45
 + Asplund Elias 103 Cajander Erik 107
 + Ahla Carl 109 Carlen Petrus 55
 + Ahla Thomas 167 D
 + Äijälä Johan 131 Duan Erik 33
 + Äijälä Pehr 131 E
 + Aunola Christer 133 Enquist Petrus 79
 + Aunola Mårten 133 Ervast ea
 + Antilius Henrik 57 Christina Budde 89
 + Ahlman Johan 109 Ehrola Erik 163
 + Alackala Matts 111 Ehrola Michel 163
 + Arvolander Anders 125 Eskola Joseph 185
 + Aittaniemi 149 Eskola Samuel 183
 + B Elephant Eskil 193
 + Benedictus Anders 59 F
 + Bengt Påhlsson Fagervijk Henrik 7
 + Bogman Gustaf 3 Forbus Caspar 39
 + Bogman Johan 21 Forbus Christina 7
 + Bränholm Matts 99 Forbus Henrik 71
 + Brusila Johan 175 Freitag Alexander 5
 + Buodi Hans 205 Freitag Baltzar 5
 + Barck Elias 73 Freitag Anna 21
 + Berggren Påhl 107 Friman Johan 49
 + Brita Johansdr Frimodig Gustaf 9 
 + förrymd Caspars hu 109 Frimodig länsmans ea 19
 + Berglund Petter 111 Forsström Fredrik 59
 + Brenman Johan 125 G
 + Broms Johan tullnär 73 Granlund sjöcapit
 + C Girsholm Johan 107
 + Calamnii Joseph ea 17 Gråberg Anders
 + Carlen Henrik 71 Gåsfors Michel
 + Carlholm Johan 81 Groen Petrus
 + Cauppises ea 95 Grubströms ea
 + Carela Matts 157
 + ---
 +
 + H Ingertilä Anders 189
 + Hedman Simon 47 Ingertilä Matts 187
 + Hajans ea 7 Isoperet Matts 135
 + Hansk Anders 125 Jägerholm Lars 193
 + Hasselberg Petrus 61 Jäskelä Erik 189
 + Hedman Anders 35 Ilmolander Johan 51
 + Hoffberg Sigfrid 81 Imbola Marcus 107
 + Holm Henrik 89 Junelius Trygg Michel 109
 + Hård Carl Michel 75 Ideen 99
 + Hourenia Catharina 127 K
 + Hourenius Florens 69 Karakainen Anders 93
 + Houren Petter 47 Karakainen Pehr 85
 + Högfors Pehr 83 Kardinen Olof
 + Hackila Savola Kranck Johan 65
 + Anders 177 Kröger Sven 15
 + Heickilä Samuel 197 Kindman Johan 35
 + Heickilä Henrik 197 Krokholm Samuel 43
 + Haracka Michel 193 Kari Johan 167
 + Hedman Matts ea Kelhälä Isak 173
 + Christina Ström 73 Kelhälä Matts 173
 + Hedberg Petter 109 Kangala Pehr 181
 + Hensick Anders 127 Kotila 169
 + I Kopsa Matts 135
 + Idgren Henrik 71 Kopsa Anders 137
 + Josander Johan 13 Kopsankangas Erik 139
 + Junelius Pehr 43 Karhunen Matts
 + Juntell Johan 55 Kyllönen Påhl 107
 + Jurvelius Jacob 1 Koskela Gustaf 207
 + Jurvelius Daniel 19
 + Jurvelius Michel 17
 + Järvelä Påhl 107
 + Joesuu Olof 165
 + Jokela Olof 175
 +
 + L M
 + Lacka Zachris 27 Mentzer Carl borgm 59
 + Lacka Matts 77 Magander Johan 65
 + La... Margareta Monckanen Anders
 + Laureus Christian 101 Monckanen Carl 67
 + Laureus Henrik 23 Monckanen Henrik Pauli 79
 + Laureus Anders 25 Montin Abraham 73
 + Laureus Olof 55 Montin Henrik 11
 + Leinonen Zachris 75 Männistö Simon
 + Liljefors Matts 91 Maunula Georg 155
 + Lithovius SAmuel 15 Maunula Johan 155
 + Lax Elias 97 Märylä Johan 157
 + Lax Johan 93 Mickola Daniel 159
 + Lassila Carl 199 Maunula 205
 + Lassila Pehr 203 Maunula 103
 + Langila Henrik 141 Mettälä Johan 145
 + Lassuri Matts 145 Mettälä Pehr 147
 + Liljespets Henrik 207 Mattinen Samuel 209
 + Liljespets Montan Johan & Michel 111
 + Liljas ea Anna Näbb 109 Margeta Påhlsdr 111
 + Lindberg Carl 87 N
 + Lundquist Johan 75 Nordberg Olof 63
 + Lundberg's hu Brita 111 Nordlander Abraham 29
 + Lytinen Anders 125 Nyberg Abraham 25
 + Lämsä Matts 127 Nyblea Sus: Christ 61
 + Laurinpertu Jacob 127 Nordberg Henrik 125
 + Lund Fredrik tullnär 73 Nivander Matts 127
 + Lang Jacob gullsmed 61 Niemelä 141
 + Nordman Sven 9
 + Niska Anders ea Carin 109
 +
 +
 + O Ö S
 + Orava Matts 3 Ståhlberg Fredrik 49
 + Österman Johan 97 Schragge Simon 27
 + Öhrn Johan junior 23 Simulander Jacob 77
 + Öhrn Johan senior 127 Sipelius Michel 87
 + Ojala Gabriel 181 Sipelius Petrus 99
 + Ollinsari Jacob 149 Sjöholm Anders 1
 + Öysti ea Lisa 109 Sovelius Matts 67
 + P Schytte Olof 39
 + Pölck Matts 41 Schroderus Johan 105
 + Paldeen Olof 69 Stenberg Erik 9
 + Piecko 101 Ström Johan 41
 + Pyhtilä Henrik 151 Sparman Michel 31
 + Philppula Nils 195 Skinnari Johan 165
 + Philppula Michel 195 Sipola Christian 161
 + Palo Simon 129 Sipola Johan 161
 + Palo Johan 129 Sarckila Matts 183
 + Pyy Johan 143 Savola Matts 177
 + Pöllä Matts 201 Savola Arvid 179
 + Paldan Henrik Similä Henrik 147
 + Pudas Johan Michelss 11 Salberg Henrik
 + Peckala Matts 107 Stubbe Johan 57
 + Pietilä Matts 187 Smedholm Matts 125
 + R Siuren Gustaf 27
 + Rijsell's ea 57
 + Rautio Johan 153
 + Rijkonen Henrik 199
 + Rihijärvi Erik 137
 + Raatikaises ea Lisa 159
 + Ruha Pehr
 +
 + T U
 + Ticka Olof 37 W
 + Tornelius Lars 29 Walling Nils 37
 + Tulins ea Marg 45 Wijkblad Carl 11
 + Tulin Gabriel 51 Wahlmans ea 27
 + Tulin Henrik 45 Wadius Johan 95
 + Tynginen Matts 83 Wesander Pehr 91
 + Tabell Henrik 109 Widbäck Hemming 111
 + Tervaluoto Påhl 153 Wijk Johan 53
 + Tuomela Michel 280 Wijk Michel 53
 + Tornelius Jacob 29 Wähä Johan
 + ....
 + Walborg Nilsdr 125
 +
 +
 +001 n:o 1-2 Första qvarteret (eRKs)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + gl borgaren och remmarsmannen 
 + Jacob Jurvelius 29.7.1690 d. 27.5.1767
 + hu Catharina Johansdr Kröger 22.6.1696
 + sJohan Jacobsson Jurvelius 5.4.1739 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Anders Nilsson Sjöholm 2.2.1732 
 + hu Anna Johansdr Imbola Tokola 3.1733 
 + (vih abt 1756)
 + dr Maria Andersdr Sjöholm 12.10.1757 Raahe (SL)
 + dr Anna Andersdr Sjöholm 29.12.1759 Raahe (SL)
 + s Nils Andersson Sjöholm 7.8.1762 Raahe (SL)
 + dr Carin Andersdr Sjöholm 21.8.1765 Raahe (SL) 
 + s Johan Andersson Sjöholm 22.2.1768 Raahe (SL)
 + dr Christina Andersdr Sjöholm 20.6.1771 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs003)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +003 n:o 4 Första qvarteret (eRKs)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + arbetskarl Matts Pehrsson Orava 20.1.1720
 + hu Carin Jacobsdr Gråberg 9.7.1724 
 + dr Margareta Mattsdr Orava 16.1.1747 Raahe (SL) 
 + dr Anna Mattsdr Orava 11.9.1750 Raahe (SL) 
 + s Johan Mattsson Orava 24.6.1752 Raahe (SL)
 + dr Brita Mattsdr Orava 7.8.1756 Raahe (SL) 
 + s Matts Mattsson Orava 2.2.1764 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs111)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Gustaf Gustafsson Bogman 21.4.1722
 + hu Brita Andersdr Nordlander 8.11.1726 d. 9.3.1790
 + s Gustaf Gustafsson Bogman(sson) 25.2.1756 Raahe (SL) 
 + s Anders Johan Gustafsson Bogman 25.6.1758 Raahe (SL)
 + dr Anna Brita Gustafsdr Bogman 20.2.1761 Raahe (SL) 
 + dr Margareta Elisabeth Gustafsdr Bogman 15.5.1762 Raahe (SL)
 + s Sven Gustafsson Bogman 15.8.1769 Raahe (SL) 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +005 n:o 6 Första qvarteret (eRKs)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + hb Baltzar Frans-Diedrichsson Freitag 13.9.1720 Medelpad 
 + hu Maria Johansdr Sovelius 12.11.1734 Raahe
 + dr Christina Balthazarsdr Freitag 13.7.1754 Raahe (SL)(avio sivulle 019)
 + dr Sophia Baltzarsdr Freitag 23.1.1756 Raahe(SL)
 + dr Maria Baltzarsdr Freitag 25.4.1758 Raahe(SL)
 + s Diedrich Baltzarsson Freitag 19.2.1760 Raahe (SL)
 + dr Anna Baltzarsdr Freitag 11.3.1764 Raahe(SL) 
 + dr Elisabeth Baltzarsdr Freitag 4.1.1767 Raahe(SL)
 + dr Catharina Baltzarsdr Freitag 3.1.1769 Raahe (SL)
 + dr Ulrica Baltzarsdr Freitag 29.11.1770 Raahe (SL) 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Alexander Frans-Diedrichsson Freitag 15.3.1716 d. 12.9.1770
 + hu Anna Pehrsdr Kellin 15.12.1724 
 + (Annan uusi avio:)
 + vice borgmestarJohan Jacobsson Roering 1.3.1721 
 + (VL 8.12.1771 Raahe)
 + dr Anna Sophia Alexandersdr Freitag 1.2.1750 Raahe (SL) 
 + s Alexander Alexandersson Freitag 23.10.1752 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + pig Martha Johansdr Wijkman 1744
 +
 +
 +007 n:o 8 Första qvarteret (eRKs)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *( borgmest. Matts Mattsson Fagervijk Parhalahti d. 19.8.1733)
 + ea Christina Henriksdr Forbus 4.1693 (eRKs103, sRKs010) 
 + (VL 23.2.1729 Raahe)
 + s Henrik Mattsson Fagervik 3.3.1733 Raahe (SL) (perhe a)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + handelsm Henrik Mattsson Fagervik 3.3.1733 Raahe (SL) (eRKs103)
 + hu Margeta Johansdr Pölck 10.10.1737 Raahe (SL)
 + (VL 2.12.1765 Raahe)
 + dr Margeta Henriksdr Fagervijk 24.7.1769 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs010)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 + n:o 8 Första qvarteret (eRKs)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Hans Hajahn 1679 d. 11.12.1743)
 + ea Maria Abrahamsdr Remahl 1.6.1702 Raahe (SL)
 + (VL 1.6.1731 Raahe)
 + dr Maria Hansdr Hajahn 13.3.1732 Raahe (SL) till Cuopio 1767
 + s Hans Abraham Hansson Hajahn 2.10.1737 Raahe (SL)
 + s Christian Hansson Hajahn 25.3.1740 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Hans Abraham Hansson Hajahn 2.10.1737 Raahe (SL)
 + hu Maria Mattsdr Hedman 7.5.1743 Raahe (SL)(KronobyRK1766s201 Riska)
 + (VL 23.5.1768 Kruunupyy)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sväg Anna Beata Abrahamsdr Remahl 13.4.1711 Raahe (SL)
 +
 +
 +
 +
 +009 n:o 10 Första qvarteret 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Erik Bengtsson Stenberg 5.11.1724 
 + *(hu Brita Catharina Gustafsdr Frimodig 18.5.1729 d. 4.6.1760)
 + (vih abt 1757)
 + dr Susanna Catharina Eriksdr Stenberg 10.10.1758 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + svärf fältväbel Gustaf Frimodig 31.10.1692 d. 12.7.1771
 + hu Brita Tast 26.2.1696 d. 16.11.1773
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 11 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sockneskrivf Henrik Danielsson Ervast 28.7.1711 d. 18.1.1760
 + hu Anna Brita Olofsdr Tornberg Junelius 15.1.1716 Kuusamo
 + (vih abt 1737)
 + (Annan uusi avio:)
 + sockneskrivaren Sven Svensson Nordman 23.9.1732 Vaasa d. 27.4.1767
 + (vih abt 1762)
 + s Henrik Henriksson Ervast 12.12.1741 Raahe (SL)
 + s Johan Henriksson Ervast 25.6.1750 Raahe (SL) 
 + s Olof Henriksson Ervast 30.5.1745 Raahe (SL) (sRKs013)
 + (perhe SiikajokiRK1767s061)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +011 n:o 12 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + skomakarmestar Carl Carlsson Wijkblad 
 + 14.01.1724 Österby Sverige d. 1.7.1772 
 + hu Anna Maria Svensdr Olsbo 08.06.1729 Raahe (SL)
 + s Carl Carlsson Wijkblad 18.10.1752 Raahe (SL) (ei sRK)
 + dr Anna Catharina Carlsdr Wijkblad 3.5.1754 Raahe (SL)
 + dr Susanna Christina Carlsdr Wijkblad 17.6.1758 Raahe (SL) 
 + dr Maria Elisabeth Carlsdr Wijkblad 8.4.1760 Raahe (SL)
 + s Sven Henrik Carlsson Wijkblad 21.3.1762 Raahe (SL)
 + dr Clara Margareta Carlsdr Wijkblad 1.2.1766 Raahe (SL)
 + s Wilhelm Carlsson Wijkblad 13.10.1768 Raahe (SL)
 + dr Brita Lena Carlsdr Wijkblad 9.11.1770 Raahe (SL) 
 + (perhe sRK012)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + svåg dr Elisabeth Andersdr Olsbo 20.2.1745 Raahe (SL)
 +
 + lärgåssen Johan Michelsson Pudas Lundgren 2.11.1744 Siikajoki (SL)
 + lärgossen Johan Pehrsson Pyhäluoto 20.7.1744 Pyhäjoki (SL)
 +
 +
 + n:o 13 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsman Henrik Michelsson Montin 31.12.1737 Raahe (SL) (eRKs111)
 + hu Christina Henriksdr Sovelius Sovio 30.4.1728 Raahe (SL)
 + (VL 24.4.1764 Raahe)
 + s Michel Henriksson Montin 6.2.1765 Raahe (SL)
 + dr Susanna Henriksdr Montin 9.5.1766 Raahe (SL)
 + dr Ulrica Henriksdr Montin 11.2.1768 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (Christina Soveliuksen ed. avio)
 + *(Henrik Pehrsson Kellin 19.8.1727 d. 20.8.1761)
 + (vih abt 1752)
 + s Pehr Henrik Henriksson Kellin 1.1.1753 Raahe (SL) 
 + dr Brita Caisa Henriksdr Kellin 14.1.1754 Raahe (SL) 
 + s Johan Gustaf Henriksson Kellin 6.7.1755 Raahe (SL)
 + dr Anna Christina Henriksdr Kellin 13.5.1757 
 + dr Maria Elisabeth Henriksdr Kellin 28.8.1759 Raahe (SL) 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + rådman Pehr Pehrsson Kellin 24.9.1688 d.1769
 +
 +
 +013 n:o 14 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + klock Johan Henriksson Josander 24.5.1702 Siikajoki d. 28.7.1768
 + hu Anna Christina Olofsdr Carle'n 21.4.1711 Raahe (SL)
 + (VL 5.4.1733 Raahe)
 + dr Margareta Charlotta Johansdr Josander 5.9.1750 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Olof Mattsson Carlen 10.6.1682 d. 27.5.1764)
 + ea Margareta Johansdr Salonius 25.1.1684 Siikajoki d. 3.12.1765
 + s Gerhard Olofsson Carlen 12.2.1726 Raahe (SL) d. 25.12.1768
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +  n:o 15 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(sacell Michel Montin 1700 d. 24.11.1748)
 + hu Catharina Abrahamsdr Remahl 12.8.1705 d. 14.6.1771
 + s Michel Michelsson Montin 16.5.1734 Raahe (SL) till Kemi
 + s Abraham Michelsson Montin 25.8.1735 Raahe (SL) (perhe a)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + handelsman Abraham Michelsson Montin 25.8.1735 Raahe (SL)
 + hu Catharina Nylander 18.11.1739 Oulu (SL)
 + (VL 1766 Oulu)
 + (perhe sRKs017)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +015 n:o 16 Första qvarteret 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsman Sven Henriksson Kröger 18.6.1734 Raahe (SL) (eRKs112)
 + Lisa Brita Alexandersdr Freitag 19.11.1745 Raahe (SL) (eRKs103)
 + (VL 22.7.1764 Raahe)
 + s Henrik Svensson Kröger 8.12.1766 Raahe (SL) 
 + dr Elisabeth Svensdr Kröger 22.9.1770 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs018)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + mod ea Margareta Henriksdr Josander 8.1708 (eRKs112)
 +
 + n:o 17 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borgmestare Samuel Michelsson Lithovius 1704 d. 5.11.1765
 + *( hu Catharina Bulich)
 + (uusi avio:)
 + ea Susanna Nilsdr Aimelaeus 24.8.1725 Isokyrö
 + (vih abt 1759)
 + s stud Adolph Samuelsson Lithovius 30.4.1742 Uusikarlepyy (SL)
 + s Fredrik Samuelsson Lithovius 9.1.1760 Raahe (SL)
 + dr Maria Sophia Samuelsdr Lithovius 17.2.1763 Raahe (SL)
 + dr Susanna Elisabeth Samuelsdr Lithovius 3.9.1764 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs019)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +017 n:o 18 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(borg Michel Jurvelius 10.9.1696 d. 22.5.1757)
 + ea Christina Pehrsdr Kellin 4.2.1713
 + (VL 21.2.1731 Raahe)
 + s Michel Michelsson Jurvelius 14.2.1738 Raahe (SL) (perhe a)
 + dr Elisabeth Michelsdr Jurvelius 22.10.1733 Raahe (SL) (avio sRKs046)
 + dr Margareta Michelsdr Jurvelius 17.10.1751 Raahe (SL) 
 + dr Brita Michelsdr Jurvelius 18.10.1735 Raahe (SL) 
 + s Johan Michelsson Jurvelius 18.7.1744 Raahe (SL) (ei sRK)
 + (perhe sRKs020)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Michel Michelsson Jurvelius 14.2.1738 Raahe (SL)
 + hu Anna Zachrisdr Åberg 19.10.1746 
 + dr Christina Elisabeth Michelsdr Jurvelius 9.3.1769 Raahe (SL)
 + dr Anna Brita Michelsdr Jurvelius 25.11.1771 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs020)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 19 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Joseph Josephsson Calamnius 28.4.1699 d. 15.5.1761 )
 + ea Elisabeth Pehrsdr Kelin 13.2.1714 
 + dr Elisabeth Christina Josephsdr Calamnius 12.6.1756 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs021) 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +019 n:o 20 Första qvarteret 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Joseph Jurvelius)
 + ea Brita Danielsdr Ervast 26.10.1708 d. 2.5.1771
 + s Daniel Josephsson Jurvelius 23.9.1737 Raahe (SL)(perhe a)
 + s Joseph Josephsson Jurvelius 4.6.1743 Raahe (SL) (perhe b)
 + s Johan Josephsson Jurvelius 13.12.1749 Raahe (SL) 
 + s Michel Josephsson Jurvelius 22.2.1739 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs022)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Daniel Josephsson Jurvelius 23.9.1737 Raahe (SL)
 + hu Catharina Johansdr Pölck 12.6.1736 Raahe (SL)
 + (vih abt 1760)
 + s Johan Danielsson Jurvelius 23.7.1761 Raahe (SL) 
 + dr Brita Danielsdr Jurvelius 12.1.1764 Raahe (SL)
 + dr Margeta Danielsdr Jurvelius 24.5.1766 Raahe (SL)
 + s Joseph Danielsson Jurvelius 2.6.1769 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs022)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + br Joseph Josephsson Jurvelius 4.6.1743 Raahe (SL)
 + hu Anna Johansdr Hammarberg 7.6.1747
 + (VL 25.5.1770 Raahe)
 + (perhe sRKs022)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(länsman Gabriel Christopher Frimodig 29.1.1727 d. 10.5.1753 )
 + ea Margareta Danielsdr Ervast 7.12.1727 Raahe (SL) d. 16.4.1771
 + dr Brita Caisa Gabrielsdr Frimodig 17.2.1752 Raahe (SL)(sRKs022)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 + n:o 21 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sacell Pehr Kaspersson Groen 1.2.1727 Paltamo
 + hu Brita Jacobsdr Sipelius 1.11.1722 d. 22.12.1771
 + (uusi avio:)
 + hu Christina Balthazarsdr Freitag 13.7.1754 Raahe (SL) (sivulta 006)
 + (VL 30.8.1772 Raahe)
 + s Pehr Pehrsson Groen 23.1.1764 Raahe (SL)
 + dr Catharina Pehrsdr Groen 9.9.1777 Raahe (SL)
 + s Balthazar Frans Pehrsson Groen 24.1.1776 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs122)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Alexander Magnus Casparsson Cajanus 17.10.1753 Paltamo (SL)
 +
 + moster Maria Christersdr Granquist 21.4.1699
 +
 +
 +
 +021 n:o 22 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Matts Gråberg 6.2.1720 d.13.3.1756)
 + ea Anna Frans-Diedrichsdr Freitag 1.5.1718 Medelpad (sRKs024)
 +
 + sv dr Anna Andersdr Gråberg 5.11.1745 Raahe (SL)(sRKs024)
 +
 +
 + n:o 23 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (probst Gustaf Bogman 9.3.1686 Oulu d.9.1.1756)
 + ea Anna Carlsdr Hoffren 12.1703 d. 9.5.1767
 + s handelsm Johan Gustafsson Bogman 4.1733 (sRKs025)
 + dr Margareta Elisabeth Gustafsdr Bogman 28.2.1737 Oulu (SL) d. 1765
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +023 n:o 24 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Henrik Olofsson Lauren 27.9.1723 Raahe (SL)
 + hu Eva Maria Danielsdr Hasselberg 13.11.1724
 + (perhe sRKs123)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 25 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Johan Gustafsson Örn 5.12.1732 Raahe (SL)
 + hu Catharina Mattsdr Hedman 14.2.1737 Raahe (SL)
 + s Gustaf Johansson Örn 22.11.1756 Raahe (SL)
 + dr Catharina Maria Johansdr Örn 19.7.1763 Raahe (SL)
 + dr Brita Johansdr Örn 2.10.1761 Raahe (SL)
 + s Matts Johansson Örn 1.6.1765 Raahe (SL)
 + dr Clara Johansdr Örn 1770 (yliviivattu)
 + s Johan Johansson Örn 1.12.1772 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs124)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + syst Catharina Gustafsdr Örn 25.2.1735 Raahe (SL) till Cronoby 1767
 +
 +
 +025 n:o 26 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Anders Olofsson Laureus 13.4.1729 Raahe (SL) 
 + hu Anna Dionysiusdr Kopf 1725 d. 21.2.1776
 + dr Sophia Ulrica Andersdr Laureus 19.11.1763 Raahe (SL)
 + dr Maria Lisa Andersdr Laureus 20.1.1765 Raahe (SL) d. 1770
 + (perhe sRKs028)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (Anna Kopf'in lapset edellisestä aviosta:)
 + Fredrik Johansson Hedman 24.4.1757 Raahe (SL) (sRKs028)
 + Anna Christina Hedman 26.12.1759 Raahe (SL)(sRKs028)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 27 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Abraham Johansson Nyberg 10.6.1720
 + hu Christina Andersdr Casander 21.12.1728 
 + (vih abt 1749)
 + dr Brita Caisa Abrahamsdr Nyberg 11.11.1755 Raahe (SL) 
 + dr Anna Stina Abrahamsdr Nyberg 9.10.1757 Raahe (SL)
 + s Johan Abrahamsson Nyberg 17.8.1760 (sRKs127)
 + (perhe sRKs031)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +027 n:o 28 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Simon Schragge 2.9.1724
 + hu Anna Nordberg 1731 d.11.4.1766
 + (uusi avio:)
 + hu Susanna Sundelin 3.8.1734
 + (vih abt 1767)
 + s Johan Petter Simonsson Schragge 27.6.1765 Raahe (SL)
 + s Carl Simonsson Schragge 27.7.1773 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs054)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sväg Anna Greta Sundelin 22.8.1750 (sRKs054)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + svåg Zachris Mattsson Lacke 22.9.1733 d. 17.12.1771
 + hu Maria Nordberg 24.2.1734
 + (vih abt 1763)
 + s Matts Zachrisson Lacke 12.10.1764 Raahe (SL)
 + s Zachris Zachrisson Lacke 30.5.1766 Raahe (SL)
 + s Nicolaus Zachrisson Lacke 25.12.1768 Raahe (SL)
 + s Michel Zachrisson Lacke 9.12.1770 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs030)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 29 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(handelsman Thomas Samuelsson Wahlman 5.11.1716 d. 10.1762)
 + hu Greta Aronsdr Bergström 20.2.1730 
 + dr Maria Stina Thomasdr Wahlman 16.1.1750 Raahe (SL)
 + dr Brita Thomasdr Carlen 15.1.1762 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + klockaren
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Gustaf Andersson Siuren 3.4.1747 Raahe (SL) 
 + hu Brita Budde 20.7.1740 
 + s Johan Fredrik Gustafsson Siuren 22.8.1770 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs102)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + br Anders Carlund 1749 (sRKs054)
 +
 +
 +029 n:o 30 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Abraham Andersson Norlander Hemmi 13.12.1719 Raahe
 + hu Christina Gustafsdr Näbb 25.6.1718 
 + (perhe sRKs032)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + fad Anders Henriksson Hemmi 3.2.1679 d. 1.3.1771
 + hu Lisa Abrahamsdr 23.8.1693 d. 25.10.1768
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 31 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borg Lars Jacobsson Tornelius 15.7.1728
 + hu Catharina Olofsdr Falck 1735 
 + s Lars Fredrik Larsson Tornelius 8.2.1759 Raahe (SL) d. 14.3.1766
 + dr Catharina Christina Larsdr Tornelius 21.12.1761 Raahe (SL) 
 + s Jacob Larsson Tornelius 8.1.1764 Raahe (SL) 
 + s Olof Larsson Tornelius 18.1.1767 Raahe (SL) 
 + s Abraham Larsson Tornelius 9.8.1769 Raahe (SL)
 + s Isak Larsson Tornelius 24.10.1771 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs033)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + syst ea Carin Jacobsdr Tornelius 1720
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + fad Jacob Jacobsson Tornelius 15.2.1693 
 + hu Christina Mattsdr Frimodig 13.11.1729
 + (vih abt 1759)
 + s Jacob Jacobsson Tornelius 2.7.1764 Raahe (SL) d. 2.5.1772
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +031 n:o 32 Första qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Joseph Josephsson Lang 21.12.1701 Raahe (SL) d. 29.7.1759)
 + ea Margareta Andersdr Hemmi 16.2.1707 d. 13.6.1771
 + (VL 21.3.1732 Raahe)
 + s Johan Josephsson Lang 17.8.1745 Raahe (SL)
 + s Alexander Josephsson Lang 9.5.1748 Raahe (SL) 
 + s Joseph Josephsson Lang 16.2.1750 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs034)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 + n:o 33 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + kronolänsman Michel Eriksson Sparman 11.1728
 + hu Elisabeth Norberg 15.1.1737 
 + dr Maria Elisabeth Michelsdr Sparman 27.12.1759 Raahe (SL)
 + dr Brita Michelsdr Sparman 19.9.1763 Raahe (SL)
 + s Nicolaus Michelsson Sparman 7.4.1765 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs035)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + mod ea Maria Stephensdr Bryggman 1697 d. 21.7.1770
 +
 +
 + n:o 34 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Erik Johansson Duan 7.9.1736
 + hu Caisa Andersdr Casander Kaisula 19.8.1734 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sväg Brita Andersdr Casander 10.4.1736 Raahe (SL)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Anders Casander Kaisula)
 + ea Maria Monckanen 22.1.1697 d. 25.1.1770
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + fad Johan Duan 2.1697
 + hu Catharina Selin 6.1703
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 35 Andra qvarteret
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borg Michel Michelsson Gåsfors 17.9.1697 (sRKs037)
 + hu Maria Mattsdr Casander 15.6.1693 d. 1.2.1766
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +035 n:o 36 Andra qvarteret
 +
 + Johan Isaksson Kindman 16.12.1741 Raahe (SL) (sRKs038)
 +
 + sv far Johan Simonsson Järnfors 30.11.1695 (sRKs038)
 + mod Walborg Eriksson Mämmi 17.12.1703 (sRKs038)
 +
 + gl pig Anna Samuelsdr 4.7.1728 Pyhäjoki (SL) (sRKs038)
 +
 +
 + n:o 37 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Matts Hedman 10.1693 d. 17.12.1752)
 + hu Brita Mårtensdr Maunula 3.10.1707 Raahe (SL)
 + (VL 16.2.1725 Raahe)
 + s Anders Mattsson Hedman 23.3.1734 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Henrik Mattsson Hedman 7.4.1748 Raahe (SL)
 + dr Maria Mattsdr Hedman 7.5.1743 Raahe (SL)(avio sRKs011)
 + (perhe sRKs039)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + handelsm Anders Mattsson Hedman 23.3.1734 Raahe (SL)
 + hu Carin Nilsdr Rijslander 1.1740 Luleå d. 14.5.1772
 + dr Brita Andersdr Hedman 22.5.1765 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs039)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +037 n:o 38 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + tullskrivaren Nils Mattsson Walling 26.1.1703 
 + hu Margareta Larsdr Malmberg 17.6.1718 
 + dr Eva Nilsdr Walling 26.11.1746 Raahe (SL) (perhe a)
 + dr Christina Catharina Nilsdr Walling 25.2.1749 Raahe (SL) (perhe b)
 + (perhe sRKs038)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + handelsman Henrik Idgren 12.1778
 + hu Eva Nilsdr Walling 26.11.1746 Raahe (SL) 
 + dr Margareta Henriksdr Idgren 27.9.1765 Raahe (SL)
 + (perhe sivulle 071)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + måg Petter Bosell 4.1744 
 + hu Christina Catharina Nilsdr Walling 25.2.1749 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs038)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 + n:o 39 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Olof Olofsson Ticka 11.9.1696 d. 17.4.1772
 + hu Catharina Andersdr Lille 13.11.1699 d. 12.4.1772
 + s Olof Olofsson Tickanen 10.10.1737 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Olof Olofsson Tickanen 10.10.1737 Raahe (SL)d. 8.12.1771
 + hu Carin Eliasdr 1.1735
 + (VL 3.1763 Raahe)
 + dr Carin Olofsdr Tickanen 4.5.1763 Raahe (SL)
 + s Johan Olofsson Tickanen 6.8.1765 Raahe (SL) d. 1.5.1767
 + s Olof Olofsson Tickanen 28.1.1768 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs041)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + 
 +039 n:o 40 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + råd och handelsm Olof Olofsson Schytte 20.5.1706 
 + hu Lisa Andersdr Älv 3.2.1696 
 + dr Lisa Olofsdr Schytte 8.3.1738 (perhe a)
 + (perhe sRKs063)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg Anders Andersson Ström 11.9.1724 Raahe (SL)
 + hu Lisa Olofsdr Schytte 8.3.1738 (sRKs063)
 + dr Maria Sophia Andersdr Ström 9.1.1753 Raahe (SL)
 + (perhe till Stockholm 1768, Lisa takaisin 1775 leskenä)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 41 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Caspar Jacobsson Forbus 28.4.1713 
 + hu Maria Olofsdr Friman 3.4.1720 
 + s Jacob Casparsson Forbus 29.9.1739 Raahe (SL)
 + s Caspar Casparsson Forbus 1.1.1744 Raahe (SL) d. 4.7.1772
 + s Olof Casparsson Forbus 13.6.1750 Raahe (SL) d. 1770
 + s Johan Casparsson Forbus 13.6.1750 Raahe (SL)
 + dr Anna Casparsdr Forbus 27.7.1745 Raahe (SL)
 + dr Maria Casparsdr Forbus 24.12.1746 Raahe (SL)
 + dr Caisa Ulrica Casparsdr Forbus 10.3.1761 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs043)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sv far Olof Sylvestersson Friman 22.7.1691
 +
 +
 +
 +041 n:o 42 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Johan Andersson Ström 25.12.1729 Raahe (SL) d. 9.5.1772
 + hu Margareta Jacobsdr Heickell 8.1736 (sRKs044)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + fad Anders Olofsson Ström 8.8.1680 d. 22.10.1768
 + hu Brita Pehrsdr Kellin 12.9.1686 d. 20.3.1767 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + svåg Henrik Jacobsson Heickell 4.1.1748 (ei sRK)
 +
 + n:o 43 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Johan Mattsson Pölck 22.12.1706 d. 6.7.1761)
 + *(hu Margareta Josephsdr Lang 19.7.1708 d. 16.6.1764)
 + s Matts Johansson Pölck 20.1.1740 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Johan Johansson Pölck 11.10.1746 Raahe (SL)
 + s Joseph Johansson Pölck 23.6.1748 Raahe (SL)
 + dr Margareta Johansdr Pölck 10.10.1737 Raahe (SL) 
 + dr Christina Johansdr Pölck 12.10.1742 
 + Anna Johansdr Pölck 18.10.1752 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs045)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + borg Matts Johansson Pölck 20.1.1740 Raahe (SL)
 + hu Elsa Stina Svensdr Olsbo 22.5.1739 Raahe (SL) d. 5.7.1771
 + (VL 7.10.1764 Raahe)
 + (perhe sRKs045)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Anders Andersson Olsbo 17.10.1751 Raahe (SL) (ei sRK)
 +
 +
 +043 n:o 44 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borgaren Pehr Pehrsson Junnelius 24.1.1740 Raahe (SL)
 + hu Catharina Mattsdr Svahn 29.1.1729 d. 19.12.1771
 + s Carl Johan Pehrsson Junnelius 21.12.1760 
 + s Petter Henrik Pehrsson Junnelius 23.9.1762 Raahe (SL)
 + s Matts Pehrsson Junell Junnelius 22.1.1766 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs046)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 45 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borg Samuel Samuelsson Krokholm 27.12.1722
 + hu Anna Mattsdr Hedman 1.12.1725 
 + dr Lisa Samuelsdr Krokholm 24.2.1763 Raahe (SL) 
 + s Matts Samuelsson Krokholm 5.10.1757 Raahe (SL)
 + s Samuel Samuelsson Krokholm 4.9.1760 Raahe (SL)
 + dr Anna Samuelsdr Krokholm 18.8.1767 Raahe (SL) d. 12.5.1769
 + (perhe sRKs047)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + (Annan tyttäriä ed. avioista:)
 + dr Brita Gabrielsdr Mukalin 7.2.1749 Raahe (SL) (avio sivulle 061)
 + Maria Jacobsdr Nordberg 1.10.1751 Raahe (SL) (sRKs047)
 +
 +
 +045 n:o 46 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Erik Michelsson Tulin 1.1709 d. 22.2.1765)
 + ea Margareta Henriksdr Sipelia 17.11.1703 (sRKs048)
 + s Henrik Eriksson Tulin 7.9.1731 Raahe (SL) (perhe a)
 + dr Elisabeth Eriksdr Tulin 13.12.1735 Raahe (SL) (perhe b)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Henrik Eriksson Tulin 7.9.1731 Raahe (SL)
 + hu Beata Pehrsdr Boström 1738 
 + dr Margareta Henriksdr Tulin 2.6.1764 Raahe (SL)
 + dr Anna Magdalena Henriksdr Tulin 23.12.1766 Raahe (SL) d. 1768
 + s Johan Henriksson Tulin 21.8.1768 Raahe (SL)
 + dr Elisabeth Henriksdr Tulin 1.1.1771 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs048)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + måg Johan Olofsson Paldan 11.11.1738 Raahe (SL) (sivulta 069)
 + hu Lisa Eriksdr Tulin 13.12.1735 Raahe (SL) 
 + (VL 12.3.1766 Raahe)
 + dr Brita Johansdr Paldan 10.3.1771 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs014)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 47 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(sjöm Olof Henriksson Colin 12.11.1735)
 + hu Brita Mattsdr Aunola 2.1730
 + dr Margareta Olofsdr Colin 12.1.1761 Raahe (SL)
 + s Matts Olofsson Colin 26.10.1763 Raahe (SL)
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Zachris Grubström 1732 d. 20.4.1764 )
 + hu Maria Olofsdr Nyström 1735 d. 15.11.1771
 + (vih abt 1758)
 + (Marian uusi avio:)
 + tullvisitör Christian Henriksson Colin 2.1730 
 + (VL 10.1.1767 Raahe)
 + dr Brita Stina Zachrisdr Grubström 29.10.1759 
 + dr Caisa Greta Zachrisdr Grubström 1.1.1761 
 + dr Magdalena Zachrisdr Grubström 17.7.1763 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs049)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Barbara Löfrot 10.7.1749 (ei sRK)
 +
 +
 +047 n:o 48 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Pehr Mattsson Houren 2.2.1707 
 + hu Christina Andersdr Alf 22.11.1693 d. 1771
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 49 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Simon Mattsson Hedman 8.9.1740 Raahe (SL) 
 + hu Maria Johansdr Uhlman 21.6.1739 Raahe (SL) d. 2.12.1771
 + (vih abt 1761)
 + s Matts Simonsson Hedman 17.10.1762 Raahe (SL)
 + dr Brita Lena Simonsdr Hedman 30.5.1764 Raahe (SL) 
 + dr Maria Simonsdr Hedman 4.6.1768 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs051)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sv mor ea Helena Andersdr Nordman 31.12.1700 (sRKs051)
 +
 +049 n:o 50 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsman Johan Olofsson Friman 27.12.1728 Raahe (SL)
 + hu Maria Henriksdr 12.2.1723 
 + s Olof Johansson Friman 5.12.1752 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + st s Matts Christersson Pasanen Paselius 8.12.1749 Raahe (SL)
 +
 + syst dr Carin Henriksdr Michelä 13.1.1763 Raahe (SL)
 +
 +
 + n:o 51 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + regements fältskaren Fredrik Ståhlberg 15.8.1732
 + fru Catharina Elisabeth Nyberg 21.12.1741
 + (perhe sRKs053)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + syst s Adolph Gotfried Blasius 8.5.1754 Pori (SL)
 +
 +051 n:o 52 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Gabriel Eriksson Tulin 1.3.1733 Raahe (SL)
 + hu Anna Eriksdr Tormenia Törmälä 1.10.1731 Siikajoki (SL)
 + (VL 31.1.1758 Siikajoki)
 + s Johan Gabrielsson Tulin 7.11.1758 Raahe (SL)(död i Wasa ?)
 + (perhe Vaasassa 1770-1774)(sRKs048)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Jacobsson Girsholm 26.1.1719
 + hu Anna Henriksdr 12.5.1724
 + (perhe eRKs103, sRKs054)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 53 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + kyrkoväckt Johan Thomasson Ilmolander 22.5.1724 
 + hu Anna Andersdr 3.10.1724
 + s Thomas Johansson Ilmolander 16.10.1752 
 + dr Maria Johansdr Ilmolander 8.11.1755
 + s Gustaf Johansson Ilmolander 13.9.1757
 + dr Margareta Johansdr Ilmolander 7.1.1761 
 + s Simon Johansson Ilmolander 17.5.1768 Raahe (SL)
 + dr Juliana Johansdr Ilmolander 9.1.1769 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs055)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(kyrckiowächt Simon Henriksson Männistö 17.11.1693 d. 4.3.1761)
 + ea Anna Mattsdr 25.12.1790 d. 5.1.1766 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 +
 +053 n:o 54 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Jöransson Wijk 18.6.1708 d. 16.5.1772 
 + hu Lisa Michelsdr 17.3.1703 (sRKs056)
 + dr Christina Johansdr Wijk 8.4.1740 Raahe (SL)(perhe a)
 + s Michel Johansson Wijk 28.4.1737 Raahe (SL)(perhe b)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg Anders Andersson Hatunen Ticka 30.12.1736 Haapavesi (SL)
 + hu Christina Johansdr Wijk 8.4.1740 Raahe (SL)
 + (vih abt 1760)
 + dr Anna Andersdr Hatunen Ticka 4.3.1761 Raahe (SL)
 + dr Lisa Andersdr Hatunen Ticka 4.3.1761 Raahe (SL)
 + s Ananias Andersson Hatunen 11.2.1763 Raahe (SL)
 + dr Maria Andersdr Hatunen 19.3.1765 Raahe (SL)
 + s Anders Andersson Hatunen Wijk 21.6.1766 Raahe (SL)
 + dr Christina Andersdr Hatunen 7.12.1768 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs056)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 54 Andra qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + Michel Johansson Wijk 28.4.1737 Raahe (SL)
 + hu Maria Johansdr 20.7.1730
 + s Johan Michelsson Wijk 2.12.1758 Raahe (SL)
 + dr Maria Michelsdr Wijk 1.12.1766 Raahe (SL)
 + s Isak Michelsson Wijk 23.1.1761 Raahe (SL)
 + s Michel Michelsson Wijk 25.12.1762 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs057)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +055 n:o 55 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Olof Johansson Laureus 2.1.1699 
 + hu Sophia Andersdr Alf 9.10.1700 
 + s Johan Olofsson Laureus 8.1.1726 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Aron Olofsson Laureus 24.1.1744 Raahe (SL)
 + dr Christina Olofsdr Laureus 27.10.1740 Raahe (SL)(avio sivulle 089)
 + (perhe sRKs058)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Johan Olofsson Laureus 8.1.1726 Raahe (SL)
 + hu Maria Olofsdr Westman 8.2.1736 Uleåborg
 + dr Maria Sophia Johansdr Laureus 23.11.1761 Raahe (SL)
 + dr Magdalena Johansdr Laureus 19.3.1764 Raahe (SL) d. 16.8.1768
 + dr Christina Johansdr Laureus 26.11.1768 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs058)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + jungfr Brita Öhrn 2.4.1753 (sRKs058)
 +
 + sjöcapitan Anders Granlund 24.11.1733 (sRKs058)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + pedagog Johan Juntell 6.1721 d. 6.11.1767
 + ea Brita Andersdr Ström 14.9.1717 Raahe (SL)(sRKs044)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + pedagog och commnister Petter Olofsson Carlen 5.12.1722 Raahe
 + (sivulta 071) 
 + hu Greta Bergström 10.2.1730 (ea)
 + (VL23.4.1769 Raahe)
 + (perhe sRKs059)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + (Margaretan tyttäret ed. aviosta:)
 + st dr Brita Thomasdr Wahlman 15.1.1762 Raahe (SL) (sRKs059)
 + st dr Maria Stina Thomasdr Wahlman 16.1.1750 Raahe (SL) (sRKs059)
 +
 +
 +057 n:o 57 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Henrik Bertilsson Antilius 1732 d. 23.3.1772
 + hu Elsa Catharina Arvolander 22.9.1740
 + dr Anna Magdalena Henriksdr Antillius 5.11.1768
 + (perhe sRKs060)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Eskil Rijsell Räsel )
 + ea Brita Henriksdr Holm 1.11.1704 
 + Henrik Eskilsson Rijsell Räsel 19.1.1742 Raahe (SL)
 + Anders Eskilsson Rijsell Räsel 14.7.1744 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs060)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 58 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + skomakar Johan Jonasson Stubbe 14.4.1694 d. 1768
 + hu Brita Olofsdr Kulju 24.2.1694 d. 27.8.1771 
 + dr Brita Johansdr Stubbe 15.6.1730 (perhe a)
 + dr Margeta Johansdr Stubbe 4.7.1732 (sRKs061)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg skomakar Michel Mattsson Liljefors 9.1731 
 + hu Brita Johansdr Stubbe 15.6.1730
 + (VL 18.5.1769 Raahe)
 + (perhe sRKs061)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + tullvisitör Lars Larsson Liljedahl 1744 (sRKs061)
 +
 +
 +059 n:o 59 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Andersson Wähä 25.1.1699 d. 9.7.1772
 + hu Susanna Johansdr 4.8.1703 d. 12.6.1768
 + dr Brita Johansdr Wähä 12.7.1738 Raahe (SL)(perhe a)
 + dr Susanna Johansdr Wähä 11.2.1736 Raahe (SL) d. 8.3.1767
 + dr Lisa Johansdr Wähä Pil 28.8.1741 Raahe (SL) (perhe b)
 + dr Anna Johansdr Wähä Pil 5.3.1747 Raahe (SL) (ei sRK)
 + dr Carin Johansdr Wähä 28.1.1734 Raahe (SL)(ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + *(måg Olof Eriksson Ahlquist 1729 d. 5.2.1764)
 + hu Brita Johansdr Wähä 12.7.1738 Raahe (SL)
 + (VL 2.1.1763 Raahe)
 + (Britan uusi avio:)
 + måg Joseph Henriksson Ucko Junnila 15.8.1737
 + (VL 12.2.1765 Raahe)
 + s Johan Olofsson Ahlquist 24.10.1763 Raahe (SL)
 + s Henrik Josephsson Ucko Junnila 21.1.1766 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs061)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + Johan Planet 12.1746
 + hu Lisa Johansdr Wähä 28.8.1741 Raahe (SL)
 + (VL 28.11.1771 Raahe)
 + (perhe sRKs061)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 60 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Anders Jacobsson Benedictus 7.2.1733
 + hu Maria Andersdr Casander 19.4.1731 d. 25.3.1767
 + s Anders Andersson Benedictus 6.4.1755 Raahe (SL)
 + dr Maria Andersdr Benedictus 25.7.1756 Raahe (SL)
 + s Isak Andersson Benedictus 11.10.1759 Raahe (SL)
 + dr Catharina Andersdr Benedictus 15.8.1761 Raahe (SL) d. 3.6.1763
 + (perhe) till Stockholm 1768
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + borgmästaren Carl Gustafsson Mentzer 14.4.1737 (sRKs078)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + trägårdmästeren Fredrik Forsström 25.7.1724
 + hu Margareta Catharina Carlsdr 2.5.1738
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 +061 n:o 61 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + gullarbetaren Pehr Danielsson Hasselberg 15.6.1727 d. 28.1.1770
 + hu Elisabeth Josephsdr Lang 21.12.1736 Raahe (SL)
 + (Elisabeth'in uusi avio:)
 + handelsm Ephraim Nilsson Rijslander 17.11.1746
 + (VL 20.4.1772 Raahe)
 + dr Greta Lisa Pehrsdr Hasselberg 9.7.1761 Raahe (SL) d. 14.10.1771
 + dr Anna Maria Pehrsdr Hasselberg 14.10.1765 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs064)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + gullsmed Jacob Pet. Lang 4.1.1737
 + hu Brita Gabrielsdr Mukalin Mäkelin 7.2.1749 Raahe (SL) (sivulta 044)
 + (VL 26.7.1771 Raahe)
 + (perhe sRKs064)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + lärgossen Johan ...ner 25.5.1746 (ei sRK)
 +
 +
 + n:o 62 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(capell Georg Jöransson Ståhlberg 17.5.1701 Rauma d. 25.7.1749)
 + hu Susanna Christina Nyblaeus 1.1708 d. 18.1.1775
 + s Magnus Jöransson Ståhlberg 27.1.1744 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs065)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +063 n:o 64 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Olof Nilsson Nordberg 17.1.1721 d. 4.9.1768 )
 + ea Catharina Andersdr Alf 24.8.1724
 + s Olof Olofsson Nordberg 17.5.1754 Raahe (SL)
 + s Carl Olofsson Nordberg 25.7.1763 Raahe (SL)
 + s Erik Olofsson Nordberg 16.3.1768 Raahe (SL)
 + dr Brita Caisa Olofsdr Nordberg 3.3.1749 Raahe (SL) (perhe a)
 + (perhe sRKs148)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg Isak Henrik Berg 9.11.1743 
 + hu Brita Catharina Olofsdr Nordberg 3.3.1749 Raahe (SL)
 + (VL 14.7.1768 Raahe)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + mod Maria Olofsdr 1.12.1690 d. 28.12.1770
 +
 +
 +
 +065 n:o 65 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Eliasson Magander 5.6.1717 
 + hu Elisabeth Olofsdr Hattman 9.5.1726
 + s Johan Johansson Magander 18.11.1753 Raahe (SL)
 + dr Margareta Johansdr Magander 17.10.1751 Raahe (SL)
 + dr Anna Johansdr Magander 6.12.1755 Raahe (SL)
 + dr Christina Johansdr Magander 19.2.1747 Raahe (SL) (avio sivulle 075)
 + (perhe sRKs068)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sv mod ea Catharina Andersdr Alf 18.8.1685 d. 21.5.1772
 +
 +
 + n:o 66 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Carlsson Kranck 14.10.1733 Raahe (SL)
 + hu Catharina Danielsdr Tuderus 4.2.1738 Oulu (SL)
 + dr Anna Greta Johansdr Kranck 23.9.1760 Raahe (SL)
 + s Daniel Johansson Kranck 30.11.1763 Raahe (SL)
 + dr Susanna Johansdr Kranck 7.9.1765 Raahe (SL) d. 14.7.1766
 + dr Carin Johansdr Kranck 2.6.1767 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs134)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + mod ea Anna Andersdr Alf 27.11.1708 Raahe (SL)
 + sväg Margareta Danielsdr Tuderus 10.9.1742 Oulu (SL) (ei sRK)
 +
 +
 +
 +067 n:o 67 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsman Matts Johansson Sovelius 13.12.1736 
 + hu Brita Catharina Possenius 16.12.1742 Uleåborg
 + dr Christina Mattsdr Sovelius 12.6.1764 Raahe (SL)
 + dr Elisabeth Mattsdr Sovelius 9.10.1768 Raahe (SL)
 + s Johan Mattsson Sovelius 14.10.1770 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs070)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + mod ea Christina Mattsdr Walling 28.3.1700 (sRKs070)
 +
 + sväg Caisa Stina Arglander 1.1746 (ei sRK)
 +
 +
 + n:o 68 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Jacob Carlsson Monckanen)
 + ea Lisa Mattsdr Leppäluoto Ahlholm 14.12.1706 (sRKs072)
 + (VL 23.11.1729 Raahe)
 + s Carl Jacobsson Monckanen 16.2.1731 Raahe (SL) (perhe a)
 + *(dr Carin Jacobsdr Monckanen 17.10.1733 Raahe (SL))
 + dr Margeta Jacobsdr Monckanen 26.4.1739 Raahe (SL) (ei sRK)
 + s Anders Jacobsson Monckanen 11.9.1740 Raahe (SL)(ei sRK)
 + dr Lisa Jacobsdr Monckanen 13.6.1747 Raahe (SL)(sRKs072)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + sjöm Carl Jacobsson Monckanen 16.2.1731 Raahe (SL) 
 + hu Margareta Forss 1731 d.3.1.1767 
 + (uusi avio:)
 + hu Maria Mattsdr Ylianttila 3.3.1730 
 + (VL 22.11.1768 Saloinen)
 + s Carl Carlsson Monckanen 1.10.1764 Raahe (SL) d. 5.6.1769 
 + (perhe sRKs072)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +069 n:o 69 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Olof Olofsson Palden 7.7.1705 
 + hu Beata Samuelsdr 1726 
 + (vih abt 1761)
 + s Johan Olofsson Palden 11.11.1738 Raahe (SL) (avio sivulle 045)
 + dr Brita Olofsdr Palden 29.3.1741 Raahe (SL)
 + dr Maria Olofsdr Palden 25.1.1764 Raahe (SL)
 + dr Anna Olofsdr Palden 1.3.1766 Raahe (SL)
 + s Olof Olofsson Palden 25.8.1767 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs073)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 70 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Florenz Jöransson Hourenius 15.2.1694 (sRKs074)
 + *(hu Anna Henriksdr Forbus 1681 d. 22.9.1763)
 + dr Margareta Florenzdr Hourenius 8.10.1727 Raahe (SL)(perhe a)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + *(måg Henrik Johansson Uhlman 19.11.1723 d. 4.1.1763)
 + ea Margareta Florenzdr Hourenius 8.10.1727 Raahe (SL)
 + (vih abt 1753)
 + s Johan Henriksson Uhlman 12.6.1754 Raahe (SL) 
 + s Henrik Henriksson Uhlman 12.11.1757 Raahe (SL) d. 30.6.1768
 + s Anders Henriksson Uhlman 2.2.1761 
 + (perhe sRKs074)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +071 n:o 71 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Henrik Henriksson Forbus 27.9.1699 d. 23.6.1758)
 + ea Elisabeth Mattsdr Fagerwijk 1.11.1716 (ei sRK)
 + (sRK SaloinenRK1766s095)
 + s sjöm Henrik Henriksson Forbus 15.12.1738 Raahe (SL)
 + (avio SaloinenRK1766s083)
 + s Matts Henriksson Forbus 5.1.1750 Raahe (SL) (ei sRK)
 + dr Margareta Henriksdr Forbus 15.8.1741 Raahe (SL)
 + (avio SaloinenRK1766s095)
 + dr Elisabeth Henriksdr Forbus 27.10.1744 Raahe (SL)
 + (sRK SaloinenRK1766s095)
 + dr Anna Henriksdr Forbus 26.5.1747 Raahe (SL) till Pyhäjoki
 + dr Brita Henriksdr Forbus 15.5.1753 Raahe (SL)
 + (sRK SaloinenRK1766s095)
 + dr Christina Henriksdr Forbus 9.3.1756 Raahe (SL) (ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsman Henrik Idgren 12.1778
 + hu Eva Nilsdr Walling 26.11.1746 Raahe (SL) 
 + dr Margareta Henriksdr Idgren 27.9.1765 Raahe (SL)
 + dr Christina Henriksdr Idgren 2.12.1767 Raahe (SL)
 + dr Eva Henriksdr Idgren 24.11.1769 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs075)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 72 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + rådman och postmest Henrik Olofsson Carlen 22.3.1713
 + hu Anna Christina Isaksdr Storman 1724 d. 14.5.1768
 + (vih abt 1757)
 + (uusi avio:)
 + hu Maria Christina Mårtensdr Peitzius 22.7.1748 Kokkola (ei sRK)
 + (vih abt 1771)
 + s Olof Henriksson Carlen 30.5.1761 Raahe (SL) 
 + s Henrik Petter Henriksson Carlen 31.12.1763 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + br comminister Petter Olofsson Carlen 5.12.1722 Raahe
 + (avio sivulle 055)
 +
 +073 n:o 73 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + tullinspector Elias Eliasson Barck 12.6.1715 d. 23.9.1766
 + hu Brita Malmsten 3.1713
 + dr Maria Margareta Eliasdr Barck 12.3.1745
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + tulnären Erik Lund (ei sRK)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Tullnär Iohan Bromme 19.2.1739
 + hu Hedvig Eleonora Eurenius 4.2.1741
 + (perhe sRKs077)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 73 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(handelsm Matts Ravander 9.1719 d. 17.3.1758)
 + ea Christina Olofsdr Ström 16.5.1721 
 + son Thomas Mattsson Ravander 21.1.1748 Raahe (SL)
 + dr Catharina Mattsdr Ravander 11.10.1750 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs034)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +075 n:o 74 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(fältwäbel Carl Hårdh)
 + ea Elisabeth Michelsdr Jurvelius 25.1.1700 d. 12.3.1771
 + (vih 18.9.1735 Göteborg)
 + s Carl Michel Carlsson Hårdh 9.7.1736 Göteborg (perhe a)
 + dr Christina Elisabeth Carlsdr Hårdh 26.2.1738 Göteborg
 + (ei sRK)(VL 21.11.1776 Hailuoto)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + råd- och handelsman Carl Michel Carlsson Hårdh 9.7.1736 Göteborg
 + *(hu Lena Caisa Jöransdr Ståhlberg 
 + 24.8.1728 Raahe (SL) d. 4.11.1764)
 + (vih abt 1759)
 + (uusi avio:)
 + hu Christina Johansdr Magander 19.2.1747 Raahe (SL)(sivulta 066)
 + (VL 6.3.1766 Raahe)
 + s Carl Georg Carlsson Hård 22.3.1761 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs079)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 75 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Zachris Hansson Leinonen 14.3.1729 d. 2.1.1767
 + hu Christina Johansdr 29.4.1720 d. 31.10.1766
 + s Johan Zachrisson Leinonen Levonius 15.10.1754 Raahe (SL)
 + (sRKs080)
 + dr Margareta Zachrisdr Levonius Leinonen 26.4.1757 Raahe (SL)
 + (sRKs080)
 + dr Carin Zachrisdr Levonius Leinonen 26.4.1761 Raahe (SL) 
 + (sRK PattijokiRK1772s137)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + färgaren Johan Erik Johansson Lundquist 13.9.1736
 + hu Maria Christina Liljebäck 10.1733
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + lärgåsse Petter Biurman 1757 (ei sRK)
 + sväg Caisa Maria Carlenius 1762 (ei sRK)
 +
 +
 +077 n:o 76 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Matts Mattsson Lacke 15.1.1689 d. 8.3.1767 
 + hu Wendela Christina Walling 15.11.1704 (sRKs081)
 + dr Anna Mattsdr Lacke 24.5.1737 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg Anders Johansson Heickinen 25.1.1739 
 + hu Anna Mattsdr Lacke 24.5.1737 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs081)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 77 Tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Jacob Pehrsson Simulander 22.7.1718 
 + hu Walborg Mattsdr 25.12.1727 
 + dr Maria Jacobsdr Simulander 29.5.1750 Raahe (SL) (perhe a)
 + (perhe sRKs082)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg klensmed Johan Timlin 16.5.1740
 + hu Maria Jacobsdr Simulander 29.6.1750 Raahe (SL)
 + (VL 25.4.1769 Raahe)
 + (perhe sRKs082)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +079 n:o 78 tredje qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Henrik Påhlsson Monckanen 14.3.1704 
 + hu Anna Jöransdr 16.7.1711 
 + s Anders Henriksson Monckanen 12.11.1744 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs083)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 79 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + råd- och handelsman Petter Johansson Enquist 21.3.1718 
 + hu Brita Henriksdr Sovelius 26.9.1719
 + s Henrik Pehrsson Enquist 21.3.1749 Raahe (SL)
 + s Joseph Pehrsson Enquist 16.6.1758 Raahe (SL) d. 12.12.1766
 + (perhe sRKs084)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + br Joseph Johansson Enquist 5.4.1723 d. 10.4.1766
 +
 + sv mor Catharina Olofsdr Ström 8.11.1682 (ei sRK)
 +
 +
 +081 n:o 80 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + skiälfiskaren Johan Henriksson Carlholm 1718 d. 14.6.1771
 + hu Lisa Johansdr Procko 20.12.1727
 + dr Carin Johansdr Carlholm 16.4.1753 Raahe (SL) 
 + dr Anna Johansdr Carlholm 8.7.1756 Raahe (SL)
 + s Anders Johansson Carlholm 1.1.1760 Raahe (SL)
 + dr Lisa Johansdr Carlholm 17.7.1762 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs085)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
 +
 +
 + n:o 81 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Sigfrid Pehrsson Hoffberg 9.9.1700 d. 17.9.1765
 + hu Lisa Henriksdr Flor 30.5.1700 (sRKs086)
 + (VL 23.4.1734 Raahe)
 + s Hans Sigfridsson Hoffberg 2.1.1736 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Sigfrid Sigfridsson Hoffberg 12.1.1741 Raahe (SL)(perhe b) 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Hans Sigfridsson Hoffberg 2.1.1736 Raahe (SL) 
 + hu Walborg Olofsdr 16.1736 
 + s Sigfrid Hansson Hoffberg 21.7.1764 Raahe (SL)
 + dr Christina Hansdr Hoffberg 16.1.1760 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs086)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + sjöm Sigfrid Sigfridsson Hoffberg 12.1.1741 Raahe (SL)
 + hu Carin Henriksdr 22.10.1743
 + *(s Johan Fredrk Sigfridsson Hoffberg 12.5.1776 Tukholma (SL))
 + *(dr Maria Catharina Sigfridsdr Hoffberg 12.5.1776 Tukholma (SL))
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +083 n:o 82 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + skiälfiskaren Pehr Pehrsson Högfors 13.1.1722
 + hu Anna Johansdr 9.1.1730
 + dr Maria Pehrsdr Högfors 26.12.1762 Raahe (SL) 
 + dr Lisa Pehrsdr Högfors 23.4.1766 Raahe (SL)
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + mod ea Brita Mattsdr 1697 (ei sRK)
 + sv far Johan Påhlsson 1696 d. 6.4.1769
 +
 + n:o 83 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Matts Johansson Tynginen 6.2.1688 d. 6.4.1767
 + hu Maria Pehrsdr 5.3.1698
 + s Pehr Mattsson Tynginen 14.6.1734
 + s Matts Mattsson Tynginen Forss 11.1736 (perhe a)
 + (perhe sRKs088)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Matts Mattsson Tynginen Forss 1736 
 + hu Greta Olofsdr 4.7.1741
 + s Henrik Mattsson Forss 1763 
 + dr Brita Mattsdr Forss 21.10.1767
 + dr Margareta Mattsdr Forss 22.12.1769 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs088)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
 +
 +085 n:o 84 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Pehr Andersson Karakainen 19.6.1739
 + hu Maria Abrahamsdr 1738 
 + (vih abt 1759)
 + s Anders Pehrsson Karakainen 11.1760 (perhe a)
 + Abraham Pehrsson Karakainen 26.1.1762 Raahe (SL)
 + s Pehr Pehrsson Karakainen 21.6.1765 Raahe (SL) 
 + s Matts Pehrsson Karakainen 20.9.1768 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs089)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Petter Asmundsson Rechardt 25.8.1745 Raahe (SL)
 + hu Brita Zachrisdr Ervast 15.10.1746 Raahe (SL) (sivulta 089)
 + (VL 29.12.1769 Raahe)
 + (perhe sRKs087)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 90 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Erik Johansson Brochman 11.9.1718 
 + hu Lisa Hansdr Sovelius 23.7.1725 
 + (perhe sRKs095)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +
 +087 n:o 91 fierde qvarteret
 +
 + Michel Pehrsson Sipelius 12.10.1722 Raahe (SL)(sRKs096)
 + syst Catharina Pehrsdr Sipelius 17.2.1725 Raahe (SL) (sRKs096)
 +
 +
 + n:o 92 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + snickar Carl Johansson Lindberg 11.6.1722
 + hu Sara Christina Holm 9.1741 
 + dr Juliana Carlsdr Lindberg 26.3.1762
 + s Johan Carlsson Lindberg 23.9.1764 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs097)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +089 n:o 93 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Henrik Abrahamsson Holm 13.1.1706 Raahe (SL) 
 + *(hu Maria Michelsdr Sauvola)
 + (VL 27.12.1732 Raahe)
 + dr Anna Henriksdr Holm 21.3.1737 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Michel Henriksson Holm 12.8.1735 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs098)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Marcus Abrahamsson Tallgren 7.1745
 + hu Anna Henriksdr Holm 21.3.1737 Raahe (SL)
 + (VL 29.6.1771 Raahe)  
 + (perhe sRKs098)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 94 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(klock Zachris Simonsson Ervast 23.10.1703 d. 24.12.1758)
 + ea Christina Gabrielsdr Budde 11.11.1714
 + s Gabriel Zachrisson Ervast 26.9.1744 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Petter Zachrisson Ervast 31.3.1751 Raahe (SL)
 + dr Brita Zachrisdr Ervast 15.10.1746 Raahe (SL)(avio sivulle 085)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + borg Gabriel Zachrisson Ervast 26.9.1744 Raahe (SL)
 + hu Christina Olofsdr Laureus 27.10.1740 Raahe (SL) (sivulta 056)
 + (VL 26.11.1771 Raahe)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +091 n:o 95 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + skrädd Matts Mattsson Liljefors 1726
 + hu Maria Gabrielsdr Park 1728
 + s Gabriel Mattsson Liljefors 6.10.1756 
 + dr Johanna Elisabeth Mattsdr Liljefors 7.5.1760 Raahe (SL)
 + dr Hedvig Mattsdr Liljefors 28.7.1765
 + (perhe sRKs100)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + lärling Johan Thomasson Lerbeck 7.9.1743 (ei sRK)
 + larling Nils Olofsson Wästerman 10.11.1748(ei sRK)
 + lärling Matts Nilsson Stenbäck 10.3.1756 (sRKs100)
 +
 +
 + n:o 96 fjerde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Pehr Thomasson Wesander 24.11.1724 
 + hu Margeta Pehrsdr Junelius 18.9.1728
 + dr Anna Pehrsdr Wesander 21.1.1757 Raahe (SL)
 + dr Catharina Pehrsdr Wesander 10.1.1765 Raahe (SL) 
 + dr Clara Pehrsdr Wesander 2.7.1769 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs101)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +093 n:o 86 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Anders Andersson Karakainen 2.1723 
 + hu Anna Olofsdr Kardinen 1728
 + s Pehr Andersson Karakainen 21.12.1750 Siikajoki (SL) 
 + s Olof Andersson Karakainen 9.2.1753 Raahe (SL)
 + s Matts Andersson Karakainen 10.1760
 + s Johan Andersson Karakainen 27.9.1758 Raahe (SL)
 + s Anders Andersson Karakainen 1.9.1763 Raahe (SL) 
 + s Baltzar Andersson Karakainen 6.8.1766 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs091)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 85 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Eliasson Lexe 27.2.1722 
 + hu Brita Olofsdr 6.12.1718 d. 27.4.1771
 + s Elias Johansson Lexe Lax 13.6.1745 Raahe (SL) (ei sRK)
 + s Johan Johansson Lexe 3.8.1749 Raahe (SL) 
 + dr Brita Johansdr Lexe Lax 11.5.1757 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs090)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +095 n:o 89 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (borg Matts Kauppinen 23.12.1717 d. 1752)
 + ea Cecilia Nilsdr Turpeinen 18.6.1726 
 + dr Anna Mattsdr Kauppinen 30.7.1752 Raahe (SL)
 + s Johan Mattsson Kauppinen 11.5.1745 Raahe (SL) (perhe a)
 + s Matts Mattsson Kauppinen 4.7.1747 Raahe (SL) 
 + s Georg Mattsson Kauppinen 1.2.1750 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs094)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + Johan Mattsson Kauppinen 11.5.1745 Raahe (SL)
 + hu Ingrid Mattsdr Gumse 28.9.1749 Siikajoki (SL)
 + (VL 16.6.1771 Raahe)
 + (perhe sRKs014)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 88 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Henriksson Wadius 7.6.1684 
 + dr ea Christina Johansdr Wadius 24.7.1713 Raahe (SL) (sivulta 127)
 + dr s Johan Johansson Öhrn 30.12.1748 Raahe (SL)(sivulta 127)
 + (perhe sRKs093)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + 
 +097 n:o 87 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Elias Eliasson Lex 18.7.1679 d. 20.8.1766
 + hu Elisabeth Mattsdr 9.2.1697 d. 10.8.1766
 + (VL 4.3.1722 Naantali)
 + dr Maria Eliasdr Lex 24.3.1726 Naantali (SL)(perhe a)
 + dr Brita Eliasdr Lex 23.10.1737 Raahe (SL) (perhe b)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + måg Olof Hansson 9.7.1700 
 + hu Maria Eliasdr Lex 24.3.1726 Naantali (SL) d. 21.5.1771
 + (vih abt 1759)
 + dr Lisa Olofsdr 10.2.1762 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs092)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe b)
 + Anders Andersson Carlander 5.1745
 + hu Brita Eliasdr Laxe 23.10.1737 Raahe (SL)
 + oä s Christian Britasson Lexe 23.2.1761 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs092)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 98 fjerde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sämskmakare Johan Österman 18.5.1727 d. 4.7.1769
 + hu Margeta Henriksdr 21.1.1730
 + s Henrik Johansson Österman 23.9.1755 Raahe (SL) 
 + dr Anna Johansdr Österman 3.1.1758 Raahe (SL)
 + s Johan Johansson Österman 14.2.1764 Raahe (SL) 
 + dr Lisa Johansdr Österman 13.5.1766 Raahe (SL) 
 + (perhe sRKs103)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +099 n:o 97 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borg Matts Mattsson Bränholm 11.11.1705 
 + hu Maria Påhlsdr 17.5.1703 
 + (perhe sRKs102)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 + n:o 99 fierde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Petter Pehrsson Sipelius 13.1.1728 Raahe (SL) (eRKs128)
 + hu Christina Eriksdr Hulkowia Hulckonen 5.4.1726 
 + (VL 5.8.1764 Raahe)
 + son Petter Pehrsson Sipelius 22.7.1768 
 + (perhe sRKs096)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + st s Johan Larsson Ideen 5.9.1748 Raahe (SL)(ei sRK)
 + st s Lars Larsson Ideen 5.6.1751 Raahe (SL) (sRKs096)
 + st s Zachris Larsson Ideen 10.3.1756 Raahe (SL)(sRKs070) 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Michel Andersson Junelius 9.1734
 + hu Carin Isaksdr 19.4.1736
 + s Anders Michelsson Junelius 4.10.1766 Raahe (SL)
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sjöman Johan Michelsson Montan 21.4.1737 Raahe (SL) (sRKs104)
 + s Johan Michel Johansson Montan 28.1.1763 Raahe (SL) (sRKs104)
 +
 +
 +
 +101 n:o 100 fjerde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Sigfridsson Pieckola 1.11.1724 Hailuoto (SL) d. 20.1.1772 
 + hua Maria Sigfridsdr Heickala 6.1721
 + (VL 25.3.1744 Hailuoto)
 + dr Margareta Johansdr Piecko 30.1.1747 Hailuoto (SL) 
 + dr Brita Johansdr Pieckola 26.8.1745 Hailuoto (SL)
 + dr Anna Johansdr Pieckola 20.1.1753 Hailuoto (SL) 
 + dr Maria Johansdr Pieckola 15.1.1755 Hailuoto (SL)
 + (perhe sRKs105)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + (perhe a)
 + arbetskarl Christian Olofsson Laureus 20.7.1738 Raahe (SL) (eRKs150)
 + hu Margeta Johansdr Piecko 30.1.1747 Hailuoto (SL)
 + (VL 15.11.1767 Raahe)
 + s Olof Christiansson Laureus 23.7.1768 Raahe (SL) d. 26.10.1770
 + s Johan Christiansson Laureus 21.3.1770 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs105)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + n:o 101 fjerde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + skomak Samuel Andersson Ahlholm 3.3.1726 
 + *(hu Helena)
 + (uusi avio:)
 + hu Anna Eliadr Maukander 25.6.1728 Pietarsaari (SL) 
 + (VL 27.3.1753 Pietarsaari)
 + dr Margareta Samuelsdr Ahlholm 19.8.1750 Raahe (SL) 
 + s Anders Samuelsson Ahlholm 1.3.1755 Raahe (SL) 
 + s Samuel Samuelsson Ahlholm 17.2.1764 Raahe (SL)
 + dr Catharina Samuelsdr Ahlholm 8.2.1770 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs106)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + lärgåss Anders Johansson 1746
 +
 +103 n:o 103 fjerde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + arbetskarl Adam Christersson Alström 8.6.1716 (sRKs108)
 + hu Catharina Mattsdr 1.11.1694 d. 17.7.1779
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + bolagsm Henrik Henriksson Procko 29.10.1732 Hailuoto (SL)
 + hu Cecilia Henriksdr 1727 
 + (perhe sRKs108)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + beckbränn Elias Andersson Asplund 29.2.1722
 + hu Margareta Philipsdr Pecklin 6.5.1732 d. 8.6.1771
 + (vih abt 1759)
 + dr Anna Eliasdr Asplund 24.11.1756 
 + dr Sara Eliasdr Asplund 29.2.1760 Raahe (SL)
 + dr Beata Eliasdr Asplund 10.7.1763 Raahe (SL) 
 + dr Susanna Eliasdr Asplund 27.7.1766 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs109)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +105 n:o 102 fjerde qvarteret
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsm Johan Abrahamsson Schroderus 24.10.1724 Liminka 
 + hu Brita Johansdr Åhs Räsen 29.5.1732 Raahe (SL)
 + (vih abt 1756)
 + s Abraham Johansson Schroderus 7.2.1769 Raahe (SL)
 + dr Anna Greta Johansdr Schroderus 26.1.1761 Raahe (SL)
 + dr Brita Catharina Johansdr Schroderus 30.10.1763 Raahe (SL)
 + dr Beata Johansdr Schroderus 7.2.1769 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs107)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +
 +107 Hyresmän och inhyses folck
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Anders Strömvik)
 + ea Helena ..ström 11.1696 d. 3.12.1769
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Marcus Marcusson Imbola Hätin 1.10.1737 Pyhäjoki (SL)
 + hu Margareta Edvardsdr Lattunen 1739 Siikajoki
 + (VL 30.11.1763 Raahe)
 + (perhe sRKs036)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Maria Hård
 + pig Brita Jeremiasdr Forbus
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Påhl Johansson Kyllönen 5.1.1730 
 + hu Brita Påhlsdr Sippola 27.1.1730 Raahe (SL) 
 + (vih abt 1759)
 + s Johan Påhlsson Kyllönen 27.10.1760 Raahe (SL) 
 + dr Margeta Påhlsdr Kyllönen 24.2.1763 Raahe (SL)
 + s Påhl Påhlsson Kyllönen 11.8.1768 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs013)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöman Erik Henriksson Cajander Kaijankoski 8.12.1732 Siikajoki (SL)
 + hu Eva Samuelsdr Mallu 18.8.1731 Siikajoki (SL)
 + (VL 17.6.1755 Siikajoki)
 + s Henrik Eriksson Kaijankoski 23.9.1755 Siikajoki (SL)
 + dr Margareta Eriksdr Cajander Kaijankoski 1.1.1758 Siikajoki (SL)
 + dr Catharina Eriksdr Cajander Kaijankoski 29.5.1761 Siikajoki (SL)
 + d. 24.1.1767
 + dr Anna Eriksdr Cajander 25.6.1765 Raahe (SL)
 + s Erik Eriksson Cajander 15.3.1768 Raahe (SL)
 + (perhe ei sRK) (PyhäjokiRK1775s148)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Matts Carlsson Peckala 31.1.1736 Siikajoki (SL)
 + hu Maria Olofsdr 18.11.1735
 + (VL 19.5.1763 Raahe)
 + s Carl Mattsson Peckala 21.6.1763 Raahe (SL)
 + dr Maria Mattsdr Peckala 27.4.1766 Raahe (SL)
 + (perhe) till Carlö 1766
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Johan Girsholm 26.1.1719
 + hu Anna Henriksdr 14.5.1724
 + (perhe sRKs054)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Påhl Pehrsson Järvelä Järvelin 23.1.1697 
 + hu Beata Påhlsdr 19.7.1698 
 + (perhe sRKs013)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Påhl Påhlsson Berggren 2.1729 d. 3.1772
 + hu Lisa Olofsdr 2.1738 
 + (vih abt 1760)
 + s Påhl Påhlsson Berggren 12.11.1759 Raahe (SL) 
 + dr Anna Påhlsdr Berggren 16.12.1761 Raahe (SL)
 + dr Brita Caisa Påhlsdr Berggren 13.6.1765 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs078)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +109 Hyresmän och inhyses folck
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Erik Lilja)
 + ea Anna Näbb 10.10.1726
 + Brita Christina Eriksdr Lilja 22.2.1747
 + Anna Eriksdr Lilja 6.1752
 + (perhe sRKs032)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + ea Maria Pyy 9.6.1708
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + glasmest Pehr Hedberg 19.4.1696 (sRKs054)
 + hu Maria Hansdr Sovelius 1696 d. 21.4.1767
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(förrymmde Casper)
 + hu Brita Johansdr 1711 d. 10.6.1771
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Carl Mattsson Ahla (Ala) 22.8.1733
 + hu Margeta Johansdr 11.1730
 + dr Anna Carlsdr Ala 1.3.1753 Raahe (SL)
 + (perhe sRK SaloinenRK1773s031)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Anna Lilja 1750
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Michel Andersson Junelius 9.1734
 + hu Carin Isaksdr Ukkola 18.4.1736 Siikajoki (SL)
 + (VL 22.12.1761 Siikajoki)
 + s Anders Michelsson Junelius 4.10.1766 Raahe (SL) d. 20.4.1770
 + (perhe sRK SiikajokiRK1778s012)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöman Johan Johansson Halttunen Haltin 1731
 + hu Brita Pehrsdr Glafven Karakainen 1.7.1739 Siikajoki (SL)
 + (VL 12.5.1763 Raahe)
 + s Pehr Johansson Halttunen 5.1.1765 Siikajoki (SL)
 + (perhe sRK SiikajokiRK1767s113)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + handelsman Anders Olofsson Gråberg 23.9.1711 d. 10.6.1771
 + dr Christina Andersdr Gråberg 29.9.1746 Raahe (SL)
 + (VL 15.10.1765 Raahe) till Liminka
 + (perhe eRKs120)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Anders Raatikainen)
 + ea Lisa Pehrsdr 13.12.1706 (sRKs050)
 + dr Anna Andersdr Raatikainen 2.10.1744 Raahe (SL)(sRKs042)
 + s Anders Andersson Radelin 18.11.1748 Raahe (SL)(sRKs050)
 + (perhe eRKs123)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Anders Olofsson Niska 30.11.1728 d. 1763)
 + hu Carin Mattsdr Arvola 2.1727
 + (Carin'in uusi avio:)
 + Sigfrid Järnberg 25.3.1705 
 + (VL 14.11.1766 Raahe)
 + dr Brita Andersdr Niska 8.8.1760 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs019)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Hans Eriksson Öysti 30.11.1728 d. 1763)
 + ea Lisa Jöransdr 6.1727 (ei sRK)
 + dr Walborg Hansdr Öysti 23.10.1753 Raahe (SL)(avio sRKs094)
 + dr Anna Hansdr Toppell Öysti 20.12.1760 Raahe (SL) (ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Henrik Henriksson Tabell 16.8.1728 (sRKs024)
 + hu Lisa Nilsdr 1727
 + dr Carin Henriksdr Tabell 19.9.1751
 + dr Anna Henriksdr Tabell 28.2.1756
 + s Hans Henriksson Tabell 8.1.1760 Raahe (SL)
 + s Henrik Henriksson Tabell 2.1757
 + s Matts Henriksson Tabell 20.5.1763 Raahe (SL)
 + dr Lisa Henriksdr Tabell 10.12.1766 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs024)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +111 Hyresmän och inhyses folck
 +
 + (Tabell'in perhe siirretty ed. sivulle)
 +
 + kopparslagaren Petter Berglund 1736 (sRKs026)
 +
 +
 + Michel Montan 11.9.1688 d. 3.9.1769
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + s Johan Michelsson Montan 21.4.1737 Raahe (SL) 
 + hu Maria Johansdr 13.5.1743 d. 1764
 + (uusi avio:)
 + Caisa Påhlsdr Järvelä 1736 d. 22.3.1772
 + (VL 8.4.1771 Raahe)
 + s Johan Michel Johansson Montan 28.1.1763 Raahe (SL)
 + Perhe sRKs104)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sjöm Hans Store 23.2.1725 (ei sRK)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Zachris Grubström)
 + hu Maria Olofsdr Nyström 1735 
 + dr Brita Stina Zachrisdr Grubström 29.10.1759 
 + dr Caisa Greta Zachrisdr Grubström 1.1.1761 
 + dr Magdalena Zachrisdr Grubström 17.7.1763 Raahe (SL)
 + (perhe sivulla 045)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Johan Michelsson Niska 7.7.1734 d. 10.2.1772
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
 + Fredrik Lundberg 10.6.1724
 + hu Brita Michelsdr Niska 8.6.1724
 + (perhe sRKs085)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(besökare Ingerman)
 + ea Brita Samuelsdr 25.10.1699 (sRKs041)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + borg Hemming Olofsson Wijdbäck 1701 d. 14.6.1771
 + hu Christina Larsdr Forman Forenius 12.2.1721
 + (vih abt 1744)
 + s Olof Hemmingsson Wijdbäck 9.1.1750 Raahe (SL) (ei sRK)
 + s Anders Hemmingsson Wijdbäck 5.7.1754 Raahe (SL)
 + dr Sophia Hemmingsdr Wijdbäck 28.1.1760 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs079)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + gl pig Margeta Påhlsdr 2.7.1697 d. 1767
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Matts Thomasson Alackala 7.10.1738 Raahe (SL)
 + hu Maria Carlsdr Peckala 28.11.1740 Siikajoki (SL)
 + (VL 21.4.1762 Siikajoki)
 + s Carl Mattsson Alackala Ahla 10.6.1764 Raahe (SL)
 + s Matts Mattsson Alackala Ahla 24.5.1766 Raahe (SL) d. 1767
 + dr Lisa Mattsdr Alackala Ahla 27.11.1767 Raahe (SL)
 + (perhe sRK PattijokiRK1772s160)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +113 Drengar
 +
 + Pehr Pehrsson Niska 6.1747
 + Henrik Henriksson Rönkä 14.11.1740
 + Johan Pehrsson Pyhäluoto 20.7.1744
 + Anders Jöranssson Pihlajaniemi 11.11.1737
 + Olof Larsson Säkijn 15.7.1740
 + Matts Jacobsson Imberg 6.10.1734 hu pag 127
 + Pehr Johansson Frantzi 25.11.1737
 + Pehr Pehrsson Glaven 1.1747
 + Anders Mattsson Manninen 9.1745
 + Erik Bertilsson Hytinkoski 15.9.1744
 + Johan Jacobsson Piucka 27.3.1738
 + Joseph Mattsson Jokela 13.2.1745
 + Henrik Johansson Parvia 9.1744
 + Johan Johansson Comu 10.4.1738
 + Anders Carlsson 11.1744
 + Johan Olofsson Falck 9.1743
 + Anders Olofsson 1740
 + Jacob Larsson Siponmaa 7.1733
 + Georg Mattsson 24.9.1742
 + Anders Henriksson Karjalainen 9.1743
 + Johan Johansson Hilmola 6.1729
 + Anders Abrahamsson 15.4.1738
 + Johan Mattsson Raasi 1749
 + Lars Larsson Siponmaa 1745
 + Henrik Johansson Frantzi 11.7.1741
 + Johan Andersson Trygg 6.1741
 + Pehr Pehrsson Ahla 6.1740
 +
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Erik Pehrsson Wijkman Högfors 3.1742 
 + (hu Carin Henriksdr Kiviniitty 20.11.1740 Siikajoki(SL) sivulta 121)
 + (VL 30.11.1764 Saloinen)
 + (perhe sRKs050)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Hans Hansson Randasuo 11.1740
 + Eskil Esilsson Kelhälä 9.5.1745
 +
 +115 Drengar
 +
 + Lars Andersson Widjebom 21.3.1739
 + Johan Mattsson Turpein 4.1746
 + Joseph Påhlsson Kämäräinen 9.6.1744 (avio sRKs007)
 + Henrik Olofsson Lindblad 23.3.1745
 + Micchel Stephensson Paldan 22.7.1743
 + Stephen Johansson Hackman
 + Thomas Larsson Wiinikainen 1744
 + Matts Andersson Jussila 22.2.1740 Oulainen (SL)
 +   (VL 24.9.1769 Raahe)(OulainenRK1771s057)
 + Pehr Eriksson Longström 20.5.1745
 + Henrik Henriksson Schultz 15.8.1743
 + Marcus Abrahamsson Peckala 6.1747
 + Johan Mattsson Kinnunen 24.12.1743
 + Thomas Larsson Jussila 3.12.1745
 + Johan Andersson Moisa 20.7.1742
 + Jacob Jacobsson Nedrig 11.1744
 + Anders Johansson Lievonen 29.210.1736
 + Johan Mattsson Rasacka 5.1747
 + Pehr Pehrsson Järvelä Mattlin 6.1746
 + Jacob Simonsson 
 + Matts Granholm 18.9.1738
 + Michel Jacobsson Piucka 7.6.1741 (sivulla 224)
 + Johan Henriksson Planet 12.1746
 + Matts Mattsson Corpela 29.1.1744
 + Anders Pehrsson Parviainen 1743
 + Erik Samuelsson Luckman 25.7.1748
 + Arvid Påhlsson Lindumäki 28.8.1749 Pyhäjärvi (SL)
 + (PyhäjärviRK1765s090)
 + Johan Johansson Niska
 + Matts Mårtensson Sipola 11.2.1750 Raahe (SL)
 + Henrik Henriksson Jäskeläinen 5.1734
 + Anders Andersson ....
 +
 +
 +117 Drengar
 +
 + Erik Philipsson Nissinen
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Johan Sigfridsson Korpela Wikudd 7.12.1745 Pyhäjoki (SL)
 + Maria Henriksdr Kuula 23.6.1747 (myös sivuilla 123 ja 224)
 + (eRK SiikajokiRK1767s001)
 + (VL 11.11.1770 Raahe)
 + (perhe sRK PyhäjokiRK1775s161)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Erik Eriksson Tuhkanen 1750
 + Johan Simonsson Havana
 + Abraham Mattsson 6.1742
 + Påhl Michelsson Pulckinen 12.1750
 + Georg Hansson 9.1745
 + Olof Påhlsson 19.10.1749
 + Matts Andersson Leinonen 4.10.1751
 + Jacob Johansson Copackala 2.1752
 + Matts Nilsson 15.12.1744
 + Georg Hansson ... 9.1743
 + Fredrik Jöransson Eklund 1752
 + Salomon Salomonsson Trumpet 11.8.1745
 + Johan Mårtensson Brander Lehtimaa 11.1739 (PyhäjokiRK1775s069)
 + Henrik Henriksson Trana 1746
 + Gustaf Andersson Juhola 3.4.1752
 + ... Pehrsson Björnholm 1749
 + Jacob Larsson Siponmaa 1733
 + Pehr Grelsson Jauhiainen 27.1.1751 Pielavesi (SL)
 + Adam Jacobsson Husso 13.3.1749 Kuopio (SL)
 + Erik Carlsson Går... 1747
 + Henrik Påhlsson Ockonen 1749
 + Johan Hansson .... 7.1746
 + Johan Pehrsson Järvelä 22.6.1751
 + Påhl Påhlsson Myllyaho 5.1754
 + Olof Nilsson Bentilä 1.1.1746
 + Jacob Olofsson Lindula 28.10.1743
 + Påhl Påhlsson Wuochtoniemi 7.5.1746
 + Staffan Pehrsson Pietilä 28.4.1745
 + Johan Henriksson Kaijankoski 
 +
 +
 +119 Pigor
 +
 + qvp Margeta Thomasdr Knutinen 11.1743 d. 12.8.1769
 + Anna Henriksdr Pennanen 12.1742
 + ea Lisa Henriksdr Limingoja 2.1715 d. 12.12.1766
 + Chirstin Mattsdr Sjöman
 + Chirstin Mattsdr Jokela 23.3.1733
 + Lisa Mattsdr Jokela 27.3.1748
 + Anna Andersdr Rehula 5.2.1739
 + Margeta ...dr Haapakoski 25.11.1744
 + Margeta Samuelsdr 3.2.1736
 + Walborg Pehrsdr ...ri 5.1.1734
 + Elsa Henriksdr Turutar 25.1.1740
 + Anna Johansdr Hammarberg 6.1747
 + Anna Påhlsdr Ulmainen 28.7.1727
 + Caisa Påhlsdr Järvelä 1736 d. 22.3.1772 (Johan Montan's hustru)
 + Brita Henriksdr Marjaniemi 1743
 + Brita Johansdr Kanniainen 1745
 + Lisa Eriksdr Longström 10.4.1744
 + Brita Johansdr Caivola 15.3.1737
 + Chirstin Henriksdr Myllylä 3.4.1748
 + Margeta Pehrsdr Törmälä 20.8.1743
 + Brita Cnutsdr Järnbeck 17.12.1739
 + Carin Påhlsdr Smedberg 29.2.1744 Oulainen(SL)
 + (VL 24.9.1769 Raahe) (OulainenRK1771s057)
 + Prudentia Johansdr Marin 1748
 + Anna Samuelsdr Mattinen 1.5.1728 d. 6.1.1767
 + Lisa Mattsdr Coivula 9.6.1746
 + Caisa Thomasdr Lanila 17.11.1736
 + Maria Johansdr Pasanen 9.1744
 + Elisabeth Eliasson Joensuu 30.8.1735 Raahe (SL)(eRKs150)
 + Susanna Johansdr Backman 18.5.1745 Pyhäjoki (SL)
 + Anna Olofsdr Aho 2.1743
 + Lisa Mattsdr Pihlajaniemi 1.1752
 + Anna Johansdr Kårsinen 1738
 +
 +
 +121 Pigor
 +
 + Beata Nilsdr Limingoja 12.1739
 + Anna Larsdr Säkin 1.8.1743
 + Carin Carlsdr Ala 6.1733
 + Dorothea Andersdr Jusola 30.10.1746
 + Carin Henriksdr Kiviniitty 20.11.1740 Siikajoki(SL) (sivulle 113)
 + Beata Eskilsdr Niemi 9.1747
 + Marta Widjebom 3.1733
 + Brita Henriksdr Sellman 12.1748
 + Anna Henriksdr Mylly 3.5.1746
 + Margeta Andersdr Leinonen 18.3.1746
 + gl pig Brita Johansdr ... 10.10.1707
 + Walborg Larsdr Hatun 1745
 + Brita Josephsdr Järnfors .1.1737 Oulainen (SL)
 + Carin Henriksdr Haapaniemi 11.1737
 + Maria Mattsdr ...joki 3.3.1730
 + Carin Samuelsdr Mattinen 6.1744
 + Brita Bryngelsdr Swart 14.8.1737 Siikajoki (SL)(sRKs059)
 + Anna Olofsdr 8.7.1704 d. 17.9.1765
 + Chirstin Bryngelsdr Swart 19.1.1735 Siikajoki (SL)
 + Maria Andersdr Sarela
 + Margeta Mattsdr Heickilä
 + Anna Davidsdr Cauppinen
 + Maria Larsdr
 + Walborg Andersdr Juhola 
 + Anna Jacobsdr Beckman 26.7.1745 Pyhäjoki (SL)
 + (PyhäjokiRK1775s005)
 + Maria Carlsdr Starck 23.3.1744 Oulainen (SL)
 + Brita Nilsdr Toppila 1.1745
 + Beata Nilsdr Liming
 + Carin Mattsdr Jokela 11.1735
 + Walborg Mattsdr Lahdenperä 25.4.1736
 + Anna Olofsdr Jurvanen 5.1751
 +
 +
 +123 Pigor
 +
 + Lisa Edvardsdr Lattunen 10.8.1744
 + Brita Andersdr Widjebom 21.7.1750
 + Brita Mattsdr Kiiskinen 1745
 + Maria Henriksdr Kuula 23.6.1747 (sivulla 117)
 + Lisa Andersdr Leinonen
 + Walborg Pehrsdr Männistö
 + Ingred Stephensdr Wirolainen Imbola 8.4.1747 Pyhäjoki (SL)
 + Brita Sigfridsdr Wijkudd 26.2.1748 Pyhäjoki (SL)
 + Anna Pehrsdr Mannila 11.1744
 + Brita Pehrsdr Hafstrand 2.1749 (avio PyhäjokiRK1763s153)
 + Lisa Henriksdr Wallenberg 1740
 + Maria Mattsdr Pykman 1741 (avio sRKs007)
 + Brita Mattsdr Tuhkanen Rasi 2.1743 (avio sRKs069)
 + Chirstin Andersdr Rehula 9.1746
 + Lisa Sigfridsdr Enhörning 1743 (avio sRKs009)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(Erik Pehrsson Krigsman Korhonen 29.7.1752)
 + hu Margeta Henriksdr Kilo Myllyaho 9.2.1742
 + *(dr Eva Eriksdr Korhonen 10.3.1770 Raahe (SL)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + Brita Olofsdr Aho 24.2.1746
 + Carin Christersdr Pelkonen 24.10.1747
 + Lisa Påhlsdr Leberg 12.6.1746
 + Anna Lille 1747
 + Margeta Johansdr Krok 2.1747
 + Margeta Josephsdr Järnfors 5.4.1735
 + Lisa Mattsdr Ruonala 26.9.1742
 + Ingred Mattsdr Tuovinen 28.9.1749
 + Brita Andersdr Widjebom 21.7.1750
 + Brita Hansdr Kindman 1.1751
 + Margeta Thomasdr .... 11.1751
 + (Frimans hu)
 + Catharina Henriksdr
 + Christina Andersdr ..hu 9.1746
 + Beata Jonasdr Nokela Aunola 7.12.1745 Pyhäjoki (SL)
 + (PattijokiRK1772s126)
 +
 +
 +125 Hyresmän och inhyses folck
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + tullvisit Henrik Nilsson Nordberg 11.1731
 + hu Margareta Michelsdr K...kinen 26.11.1736
 + s Nils Henriksson Nordberg 8.3.1764 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs065)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + ea Walborg Nilsdr 9.4.1695 (ei sRK)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Anders Mattsson Arvolander 30.11.1726 (eRKs159,ei sRK)
 + hu Anna Johansdr 12.10.1746
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + brandvakt Anders Gabrielsson Hansk 9.10.1721
 + hu Anna Eskilsdr 29.1.1727
 + s Gabriel Andersson Hansk 27.3.1757
 + s Jacob Andersson Hansk 21.7.1766 
 + (perhe sRKs061)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Johan Brenman 6.6.1725
 + hu Walborg Pehrsdr 10.1746
 + (perhe sRKs031)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Henrik Andersson Stenstrand 18.3.1720 d. 26.12.1771
 + hu Margeta Eliasdr Joensuu 22.5.1733 Raahe (SL)
 + dr Carin Henriksdr Stenstrand 1.3.1766 Raahe (SL)
 + (perhe sRK PattijokiRK1772s149)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Matts Eliasson Smedholm Leinonen 10.9.1733
 + hu Elisabeth Henriksdr 1732
 + dr Margeta Mattsdr Smedholm Rautio 21.6.1755 Saloinen (SL)(sRKs067)
 + dr Britha Mattsdr Smedholm 3.1.1763 Raahe (SL)
 + dr Elisabeth Mattsdr Smedholm 9.4.1766 Raahe (SL)
 + (perhe sRK SaloinenRK1773s019)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Anders Andersson Lytinen 6.1.1729 
 + hu Elsa Johansdr 6.1733 
 + (perhe sRKs100)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + färgaren Erik Johansson Lundquist 13.9.1736
 + hu Maria Christina Liljebeck 10.1733
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + lärgåss Petter Burman 1757 (ei sRK)
 +
 +
 +127 Hyresmän och inhyses folck
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + tunbindaren Matts Andersson Lämsä 4.1737
 + hu Maria Eriksdr Ponnikas 13.4.1732 Pyhäjoki (SL)
 + (vih abt 1761)
 + s Matts Mattsson Lämsä 4.2.1764 Raahe (SL) d. 30.10.1766
 + dr Brita Stina Mattsdr Lämsä 3.9.1767 Raahe (SL)
 + s Erik Mattsson Lämsä 25.9.1768 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs109)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + sjöm Anders Carlsson Hensick 11.1733
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + brandvact Johan Gustafsson Öhrn 5.6.1710 Raahe (SL) d. 2.8.1766
 + hu Christina Johansdr Wadius 24.7.1713 Raahe (SL) (sivulle 095)
 + (vih abt 1747)
 + s Johan Johansson Öhrn 30.12.1748 Raahe (SL)(sivulle 095)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(tunb. Matts Imberg)
 + hu Anna Jacobsdr Beckman (ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + pig Catharina Hourenius 13.11.1715 (ei sRK)
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + *(smed Matts Eriksson Nivander 1704)
 + hu Lisa Gustafsdr Öhrn 12.6.1706 Raahe (SL)
 + (VL 26.10.1732 Raahe)
 + dr Lisa Stina Mattsdr Nivander 19.7.1750 Raahe (SL)
 + (perhe sRKs016)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Jacob Jacobsson Laurinperttu 29.9.1737 Siikajoki (SL)
 + hu Carin Thomasdr 11.1736
 + (perhe sRKs044)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + tull visitör Lars Larsson Liljedahl 1744
 +
 + gl pig Dorde Jöransdr 12.6.1695 d. 24.4.1768
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + sjöm Anders Mattsson Andikainen 9.1736
 + hu Maria Eriksdr 1736
 + (VL 24.6.1752 Kempele)
 + dr Margeta Andersdr Andikainen 1756
 + dr Maria Andersdr Andikainen
 + s Johan Andersson Andikainen
 + s Anders Andersson Andikainen 30.12.1765 Raahe (SL)
 + (perhe ei sRK)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + ....
 + hu Chirstin ...
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 + (sivut 129-223 ovat erotettu rippikirjaksi PattijokiRK1765)
 +
 +224 Pigor
 +
 + Walborg Philipsdr Nissilä 26.2.1757
 + Walborg Olofsdr Tingström 23.9.1750 Pyhäjoki (SL)
 + Maria Henriksdr Kuula 23.6.1747 (sivulla 117)
 + Carin Olofsdr Lindblad 13.8.1751
 + Christina Eriksdr Kananen 24.12.1737
 + Brita Johansdr Mändylä 11.1753
 + Carin Pehrsdr
 + Anna Bäckman
 + Brita Pehrsdr Käyrä 11.1738
 + Margeta Pehrsdr ...lius 1748
 + gl pig Maria Michelsdr 1690
 + Margeta Henriksdr Myllyaho 5.1748
 + Lisa Jacobsdr Hannuxela 26.1.1734
 + drg Michel Jacobsson Piucka 7.10.1741 Pyhäjoki (SL)(PyhäjokiRK1763s006)
 + Susanna Mattsdr Sastamoinen 11.5.1750 Rautalampi (SL)
 + Carin Säkijn 19.12.1737
 + Margeta Mattsdr Mickonen 2.1747
 + Maria Pardanen 1757
 + Anna Hapamaa 3.5.1746
 + Chirstin Jöransdr Angeria 1734
 + Catharina Nykänen 1747
 + Susanna Mattsdr Coskela 1753
 + Brita Nattsdr Puhti
 + Margeta Abrahamsdr Anckerman 15.11.1750
 + Brita Henriksdr Ylistenoja 25.4.1747
 + Margeta Hansdr Wigberg 1730
 + Brita Andersdr Huhtala 16.1.1750
 + Anna Henriksdr Martila 6.1746
 + Brita Andersdr Ervasti 26.5.1747
 +
 +225 Pigor
 +
 + Walborg Mattsdr Maxa 1739
 + Maria Johansdr Koski 24.12.1740
 + Lisa Johansdr Leppäluoto 18.12.1750
 + Elsa Mattsdr Martin 2. 1751
 + Brita Isaksdr Routtu 9.1747
 + Maria Sigfridsdr Enhörning 14.10.1748
 + Ingrid Huovinen 28.9.1749
 + Marta Påhlsdr Wijkman 21.3.1758
 + Anna Leinonen
 + Margeta Josephsdr Järnfors 5.4.1735
 + Brita Johansdr Koski 8.3.1747
 + Lisa Johansdr Åkerman 1755
 + Susanna Jacobsdr Kuna... 2.3.1753
 + Anna Jöransdr Eklund 1749
 + Margeta Jöransdr Eklund 1748 d. 16.3.1772
 + Brita Johansdr Bengtilä 21.7.1744
 + Lisa Johansdr Polus 1.7.1748
 + Carin Nilsdr Törmälä 25.5.1751
 + Carin Christersdr Pelkonen 
 + Elsa Mikotar 1747
 + Anna Jöransdr Mickola 2.12.1752 Pyhäjoki (SL)
 + Barbara Löfrot 10.7.1749
 + Brita Grelsdr Berggren 8.1752
 + Anna Stephensdr Kupulisoja 1749
 + Margeta Leinonen
 + Marta Påhlsdr Wijkman
 + Maria Michelsdr Imbola 15.4.1749
 + Brita Mattsdr Räisänen 11.4.1755
 + Carin Larsdr Hataja 8.1755
 +
 +226 Drengar
 +
 + Matts Johansson Rytkönen
 + Nils Nilsson 3.11.1746
 + Olof Olofsson Sten 5.1749
 + Erik Johansson Kaski 15.5.1749
 + Thomas larsson 1749
 + Pehr Pehrsson Gertula
 + pig Susanna Jacobsdr .... 2.9.1753
 + Matts Johansson Pudas 25.4.1746
 + Matts Henriksson 2.4.1749
 + Henrik Eskilsson Matlin 11.1751
 + Stephen Henriksson Kurki 1754
 + Olof Björnholm
 + Johan Andersson Häivälä 14.3.1749
 + Pehr Mattsson Kippola 3.2.1745
 + Stephen Henriksson Kurki 11.1754
 + Johan Hansson 
 + Pehr Kopacka 6.10.1735
 +
 + Matts Pehrsson Brusell 7.12.1754
 + Samuel Thomasson 
 + Beata Nilsdr 29.12.1740
 + Jacob Nilsson Stenbäck 27.12.1757
 + Pehr Samuelsson 
 + Michel Carlsson Jänte 25.2.1747
 + Anders Andersson Purolainen 23.6.1747
 + Olof Pehrsson Härmelin Suicka 1751
 + Lars Johansson Wilpunen 17.8.1749
 + Erik Eriksson Kändä 26.12.1749
 + Nils Henriksson Knutila 12.1750
 +
 +
 +227 Pigor
 +
 + Eva Cnutsdr Järnbeck 27.5.1745
 + Brita Johansdr Kyllönen 1744
 + Margeta Mattsdr Koskela 7.5.1748
 + Brita Lille 1746
 + Maria Mattsdr Järvenpä 1750
 + Lisa Henriksdr Ingertilä 1754
 + Lisa Påhlsdr Ockonen ..kiaho 11.12.1750
 + Brita Thomasdr Waicko 26.4.1750
 + Maria Sigfridsdr Enhörning 14.10.1748
 + Helena Gabrielsdr Ståhlberg 1760
 + Brita ..gren
 + Anna Lille
 + Margeta Smedholm 24.6.1755
 + Lisa Mattsdr 1753
 + Lisa Michelsdr 16.8.1754
 +
 +
 +228 Drengar
 +
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 + Anders Stephensson Soininen 24.6.1744
 + hu Maria Andersdr Rehu Parkå 14.6.1743 Siikajoki (SL)
 + (VL 5.1.1766 Pyhäjoki)
 + oä st dr Maria Thomasdr Lahden 5.9.1764 Pyhäjoki (SL)
 + s Anders Andersson Soininen 16.11.1766 Pyhäjoki (SL) 
 + s Pehr Andersson Soininen 30.5.1770 Pyhäjoki (SL)
 + (eRK PyhäjokiRK1769s160)
 + (sRK PyhäjokiRK1775s158)
 + . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
 +
 +LOPPU
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 +