raahe_rk1765

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

(Huom ! * merkki rivin alussa , merkitsee henkilöä, joka on lisätty 
		rippikirjaan vain selvennyksen vuoksi.)	
123456789a123456789b123456789c123456789d123456789e123456789f123456789g123456

RaaheRK1765

REGISTER
Alholm Samuel 101	Cauppila Olof 185		
Alström Adam 103	Colins 45		
Asplund Elias 103	Cajander Erik 107		
Ahla Carl 109		Carlen Petrus 55		
Ahla Thomas 167		D
Äijälä Johan 131	Duan Erik 33
Äijälä Pehr 131		E
Aunola Christer	133	Enquist Petrus 79
Aunola Mårten 133	Ervast ea
Antilius Henrik 57	Christina Budde 89
Ahlman Johan 109	Ehrola Erik 163
Alackala Matts 111	Ehrola Michel 163
Arvolander Anders 125	Eskola Joseph 185
Aittaniemi 149		Eskola Samuel 183
B			Elephant Eskil 193
Benedictus Anders 59	F
Bengt Påhlsson		Fagervijk Henrik 7
Bogman Gustaf 3		Forbus Caspar 39
Bogman Johan 21		Forbus Christina 7
Bränholm Matts 99	Forbus Henrik 71
Brusila Johan 175	Freitag Alexander 5
Buodi Hans 205		Freitag Baltzar 5
Barck Elias 73		Freitag Anna 21
Berggren Påhl 107	Friman Johan 49	
Brita Johansdr		Frimodig Gustaf 9 
förrymd Caspars hu 109	Frimodig länsmans ea 19	
Berglund Petter 111	Forsström Fredrik 59
Brenman Johan 125	G
Broms Johan tullnär 73	Granlund sjöcapit
C			Girsholm Johan 107
Calamnii Joseph ea 17	Gråberg Anders
Carlen Henrik 71	Gåsfors Michel	
Carlholm Johan 81	Groen Petrus	
Cauppises ea 95		Grubströms ea	
Carela Matts 157		
---

H			Ingertilä Anders 189
Hedman Simon 47		Ingertilä Matts 187
Hajans ea 7		Isoperet Matts 135
Hansk Anders 125	Jägerholm Lars 193
Hasselberg Petrus 61	Jäskelä Erik 189
Hedman Anders 35	Ilmolander Johan 51
Hoffberg Sigfrid 81	Imbola Marcus	107
Holm Henrik 89		Junelius Trygg Michel 109
Hård Carl Michel 75	Ideen 99
Hourenia Catharina 127	K
Hourenius Florens 69	Karakainen Anders 93
Houren Petter 47	Karakainen Pehr 85
Högfors Pehr 83		Kardinen Olof
Hackila Savola		Kranck Johan 65
	 Anders 177	Kröger Sven 15
Heickilä Samuel 197	Kindman Johan 35
Heickilä Henrik 197	Krokholm Samuel 43
Haracka Michel 193	Kari Johan 167
Hedman Matts ea		Kelhälä Isak 173
Christina Ström 73	Kelhälä Matts 173
Hedberg Petter 109	Kangala Pehr 181
Hensick Anders 127	Kotila 169
I 			Kopsa Matts 135
Idgren Henrik 71	Kopsa Anders 137
Josander Johan 13	Kopsankangas Erik 139
Junelius Pehr 43	Karhunen Matts
Juntell Johan 55	Kyllönen Påhl 107
Jurvelius Jacob 1	Koskela Gustaf 207
Jurvelius Daniel 19
Jurvelius Michel 17
Järvelä Påhl 107
Joesuu Olof 165
Jokela Olof 175
L			M
Lacka Zachris 27	Mentzer Carl borgm 59
Lacka Matts 77		Magander Johan	65
La... Margareta 	Monckanen Anders
Laureus Christian 101	Monckanen Carl 67
Laureus Henrik 23	Monckanen Henrik Pauli 79
Laureus Anders 25	Montin Abraham	73
Laureus Olof 55		Montin Henrik 11
Leinonen Zachris 75	Männistö Simon
Liljefors Matts 91	Maunula Georg 155
Lithovius SAmuel 15	Maunula Johan 155
Lax Elias 97		Märylä Johan 157
Lax Johan 93		Mickola Daniel 159
Lassila Carl 199	Maunula 205
Lassila Pehr 203	Maunula 103
Langila Henrik 141	Mettälä Johan 145
Lassuri Matts 145	Mettälä Pehr 147
Liljespets Henrik 207	Mattinen Samuel 209
Liljespets		Montan Johan & Michel 111
Liljas ea Anna Näbb 109	Margeta Påhlsdr 111
Lindberg Carl 87	N
Lundquist Johan 75	Nordberg Olof 63
Lundberg's hu Brita 111	Nordlander Abraham 29
Lytinen Anders 125	Nyberg Abraham 25
Lämsä Matts 127		Nyblea Sus: Christ 61
Laurinpertu Jacob 127	Nordberg Henrik 125
Lund Fredrik tullnär 73	Nivander Matts 127
Lang Jacob gullsmed 61	Niemelä 141
			Nordman Sven 9
			Niska Anders ea Carin 109
O Ö			S
Orava Matts 3		Ståhlberg Fredrik 49
Österman Johan 97	Schragge Simon 27
Öhrn Johan junior 23	Simulander Jacob 77
Öhrn Johan senior 127	Sipelius Michel 87
Ojala Gabriel 181	Sipelius Petrus 99
Ollinsari Jacob 149	Sjöholm Anders 1
Öysti ea Lisa 109	Sovelius Matts 67
P			Schytte Olof 39
Pölck Matts 41		Schroderus Johan 105
Paldeen Olof 69		Stenberg Erik 9
Piecko 101		Ström Johan 41
Pyhtilä Henrik 151	Sparman Michel 31
Philppula Nils 195	Skinnari Johan 165
Philppula Michel 195	Sipola Christian 161
Palo Simon 129		Sipola Johan 161
Palo Johan 129		Sarckila Matts 183
Pyy Johan 143		Savola Matts 177
Pöllä Matts 201		Savola Arvid 179
Paldan Henrik		Similä Henrik 147
Pudas Johan Michelss 11	Salberg Henrik
Peckala Matts 107	Stubbe Johan 57
Pietilä Matts 187	Smedholm Matts 125
R			Siuren Gustaf 27
Rijsell's ea 57		
Rautio Johan 153	
Rijkonen Henrik 199	
Rihijärvi Erik 137	
Raatikaises ea Lisa 159	
Ruha Pehr		
T			U
Ticka Olof 37		W
Tornelius Lars 29	Walling Nils 37
Tulins ea Marg 45	Wijkblad Carl 11
Tulin Gabriel 51	Wahlmans ea 27
Tulin Henrik 45		Wadius Johan 95
Tynginen Matts 83	Wesander Pehr 91
Tabell Henrik 109	Widbäck Hemming 111
Tervaluoto Påhl 153	Wijk Johan 53
Tuomela Michel 280	Wijk Michel 53
Tornelius Jacob 29	Wähä Johan
			....		
			Walborg Nilsdr 125

001 n:o 1-2 Första qvarteret (eRKs)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
gl borgaren och remmarsmannen 
Jacob Jurvelius 29.7.1690 d. 27.5.1767
hu Catharina Johansdr Kröger 22.6.1696
sJohan Jacobsson Jurvelius 5.4.1739 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Anders Nilsson Sjöholm 2.2.1732 
hu Anna Johansdr Imbola Tokola 3.1733 
(vih abt 1756)
dr Maria Andersdr Sjöholm 12.10.1757 Raahe (SL)
dr Anna Andersdr Sjöholm 29.12.1759 Raahe (SL)
s Nils Andersson Sjöholm 7.8.1762 Raahe (SL)
dr Carin Andersdr Sjöholm 21.8.1765 Raahe (SL) 
s Johan Andersson Sjöholm 22.2.1768 Raahe (SL)
dr Christina Andersdr Sjöholm 20.6.1771 Raahe (SL)
(perhe sRKs003)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

003 n:o 4 Första qvarteret (eRKs)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
arbetskarl Matts Pehrsson Orava 20.1.1720
hu Carin Jacobsdr Gråberg 9.7.1724 
dr Margareta Mattsdr Orava 16.1.1747 Raahe (SL) 
dr Anna Mattsdr Orava 11.9.1750 Raahe (SL) 
s Johan Mattsson Orava 24.6.1752 Raahe (SL)
dr Brita Mattsdr Orava 7.8.1756 Raahe (SL) 
s Matts Mattsson Orava 2.2.1764 Raahe (SL)
(perhe sRKs111)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Gustaf Gustafsson Bogman 21.4.1722
hu Brita Andersdr Nordlander 8.11.1726 d. 9.3.1790
s Gustaf Gustafsson Bogman(sson) 25.2.1756 Raahe (SL) 
s Anders Johan Gustafsson Bogman 25.6.1758 Raahe (SL)
dr Anna Brita Gustafsdr Bogman 20.2.1761 Raahe (SL) 
dr Margareta Elisabeth Gustafsdr Bogman 15.5.1762 Raahe (SL)
s Sven Gustafsson Bogman 15.8.1769 Raahe (SL) 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

005 n:o 6 Första qvarteret (eRKs)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
hb Baltzar Frans-Diedrichsson Freitag 13.9.1720 Medelpad 
hu Maria Johansdr Sovelius 12.11.1734 Raahe
dr Christina Balthazarsdr Freitag 13.7.1754 Raahe (SL)(avio sivulle 019)
dr Sophia Baltzarsdr Freitag 23.1.1756 Raahe(SL)
dr Maria Baltzarsdr Freitag 25.4.1758 Raahe(SL)
s Diedrich Baltzarsson Freitag 19.2.1760 Raahe (SL)
dr Anna Baltzarsdr Freitag 11.3.1764 Raahe(SL) 
dr Elisabeth Baltzarsdr Freitag 4.1.1767 Raahe(SL)
dr Catharina Baltzarsdr Freitag 3.1.1769 Raahe (SL)
dr Ulrica Baltzarsdr Freitag 29.11.1770 Raahe (SL) 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Alexander Frans-Diedrichsson Freitag 15.3.1716 d. 12.9.1770
hu Anna Pehrsdr Kellin 15.12.1724 
(Annan uusi avio:)
vice borgmestarJohan Jacobsson Roering 1.3.1721 
(VL 8.12.1771 Raahe)
dr Anna Sophia Alexandersdr Freitag 1.2.1750 Raahe (SL) 
s Alexander Alexandersson Freitag 23.10.1752 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
pig Martha Johansdr Wijkman 1744

007 n:o 8 Första qvarteret (eRKs)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*( borgmest. Matts Mattsson Fagervijk Parhalahti d. 19.8.1733)
ea Christina Henriksdr Forbus 4.1693 (eRKs103, sRKs010) 
(VL 23.2.1729 Raahe)
s Henrik Mattsson Fagervik 3.3.1733 Raahe (SL) (perhe a)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
handelsm Henrik Mattsson Fagervik 3.3.1733 Raahe (SL) (eRKs103)
hu Margeta Johansdr Pölck 10.10.1737 Raahe (SL)
(VL 2.12.1765 Raahe)
dr Margeta Henriksdr Fagervijk 24.7.1769 Raahe (SL) 
(perhe sRKs010)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 8 Första qvarteret (eRKs)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Hans Hajahn 1679 d. 11.12.1743)
ea Maria Abrahamsdr Remahl 1.6.1702 Raahe (SL)
(VL 1.6.1731 Raahe)
dr Maria Hansdr Hajahn 13.3.1732 Raahe (SL) till Cuopio 1767
s Hans Abraham Hansson Hajahn 2.10.1737 Raahe (SL)
s Christian Hansson Hajahn 25.3.1740 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Hans Abraham Hansson Hajahn 2.10.1737 Raahe (SL)
hu Maria Mattsdr Hedman 7.5.1743 Raahe (SL)(KronobyRK1766s201 Riska)
(VL 23.5.1768 Kruunupyy)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sväg Anna Beata Abrahamsdr Remahl 13.4.1711 Raahe (SL)

009 n:o 10 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Erik Bengtsson Stenberg 5.11.1724 
*(hu Brita Catharina Gustafsdr Frimodig 18.5.1729 d. 4.6.1760)
(vih abt 1757)
dr Susanna Catharina Eriksdr Stenberg 10.10.1758 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
svärf fältväbel Gustaf Frimodig 31.10.1692 d. 12.7.1771
hu Brita Tast 26.2.1696	d. 16.11.1773
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 11 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sockneskrivf Henrik Danielsson Ervast 28.7.1711 d. 18.1.1760
hu Anna Brita Olofsdr Tornberg Junelius 15.1.1716 Kuusamo
(vih abt 1737)
(Annan uusi avio:)
sockneskrivaren Sven Svensson Nordman 23.9.1732 Vaasa d. 27.4.1767
(vih abt 1762)
s Henrik Henriksson Ervast 12.12.1741 Raahe (SL)
s Johan Henriksson Ervast 25.6.1750 Raahe (SL) 
s Olof Henriksson Ervast 30.5.1745 Raahe (SL) (sRKs013)
(perhe SiikajokiRK1767s061)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

011 n:o 12 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
skomakarmestar Carl Carlsson Wijkblad 
		14.01.1724 Österby Sverige d. 1.7.1772 
hu Anna Maria Svensdr Olsbo 08.06.1729 Raahe (SL)
s Carl Carlsson Wijkblad 18.10.1752 Raahe (SL) (ei sRK)
dr Anna Catharina Carlsdr Wijkblad 3.5.1754 Raahe (SL)
dr Susanna Christina Carlsdr Wijkblad 17.6.1758 Raahe (SL) 
dr Maria Elisabeth Carlsdr Wijkblad 8.4.1760 Raahe (SL)
s Sven Henrik Carlsson Wijkblad 21.3.1762 Raahe (SL)
dr Clara Margareta Carlsdr Wijkblad 1.2.1766 Raahe (SL)
s Wilhelm Carlsson Wijkblad 13.10.1768 Raahe (SL)
dr Brita Lena Carlsdr Wijkblad 9.11.1770 Raahe (SL) 
(perhe sRK012)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

svåg dr Elisabeth Andersdr Olsbo 20.2.1745 Raahe (SL)
lärgåssen Johan Michelsson Pudas Lundgren 2.11.1744 Siikajoki (SL)
lärgossen Johan Pehrsson Pyhäluoto 20.7.1744 Pyhäjoki (SL)
n:o 13 Första qvarteret 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsman Henrik Michelsson Montin 31.12.1737 Raahe (SL) (eRKs111)
hu Christina Henriksdr Sovelius Sovio 30.4.1728 Raahe (SL)
(VL 24.4.1764 Raahe)
s Michel Henriksson Montin 6.2.1765 Raahe (SL)
dr Susanna Henriksdr Montin 9.5.1766 Raahe (SL)
dr Ulrica Henriksdr Montin 11.2.1768 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Christina Soveliuksen ed. avio)
*(Henrik Pehrsson Kellin 19.8.1727 d. 20.8.1761)
(vih abt 1752)
s Pehr Henrik Henriksson Kellin 1.1.1753 Raahe (SL) 
dr Brita Caisa Henriksdr Kellin 14.1.1754 Raahe (SL) 
s Johan Gustaf Henriksson Kellin 6.7.1755 Raahe (SL)
dr Anna Christina Henriksdr Kellin 13.5.1757 
dr Maria Elisabeth Henriksdr Kellin 28.8.1759 Raahe (SL) 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
rådman Pehr Pehrsson Kellin 24.9.1688 d.1769

013 n:o 14 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
klock Johan Henriksson Josander 24.5.1702 Siikajoki d. 28.7.1768
hu Anna Christina Olofsdr Carle'n 21.4.1711 Raahe (SL)
(VL 5.4.1733 Raahe)
dr Margareta Charlotta Johansdr Josander 5.9.1750 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Olof Mattsson Carlen 10.6.1682 d. 27.5.1764)
ea Margareta Johansdr Salonius 25.1.1684 Siikajoki d. 3.12.1765
s Gerhard Olofsson Carlen 12.2.1726 Raahe (SL) d. 25.12.1768 	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

n:o 15 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(sacell Michel Montin 1700 d. 24.11.1748)
hu Catharina Abrahamsdr Remahl 12.8.1705 d. 14.6.1771
s Michel Michelsson Montin 16.5.1734 Raahe (SL) till Kemi
s Abraham Michelsson Montin 25.8.1735 Raahe (SL) (perhe a)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
handelsman Abraham Michelsson Montin 25.8.1735 Raahe (SL)
hu Catharina Nylander 18.11.1739 Oulu (SL)
(VL 1766 Oulu)
(perhe sRKs017)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

015 n:o 16 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsman Sven Henriksson Kröger 18.6.1734 Raahe (SL) (eRKs112)
Lisa Brita Alexandersdr Freitag 19.11.1745 Raahe (SL) (eRKs103)
(VL 22.7.1764 Raahe)
s Henrik Svensson Kröger 8.12.1766 Raahe (SL) 
dr Elisabeth Svensdr Kröger 22.9.1770 Raahe (SL) 
(perhe sRKs018)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
mod ea Margareta Henriksdr Josander 8.1708 (eRKs112)
n:o 17 Första qvarteret 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
borgmestare Samuel Michelsson Lithovius 1704 d. 5.11.1765
*( hu Catharina Bulich)
(uusi avio:)
ea Susanna Nilsdr Aimelaeus 24.8.1725 Isokyrö
(vih abt 1759)
s stud Adolph Samuelsson Lithovius 30.4.1742 Uusikarlepyy (SL)
s Fredrik Samuelsson Lithovius 9.1.1760 Raahe (SL)
dr Maria Sophia Samuelsdr Lithovius 17.2.1763 Raahe (SL)
dr Susanna Elisabeth Samuelsdr Lithovius 3.9.1764 Raahe (SL)
(perhe sRKs019)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	

017 n:o 18 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(borg Michel Jurvelius 10.9.1696 d. 22.5.1757)
ea Christina Pehrsdr Kellin 4.2.1713
(VL 21.2.1731 Raahe)
s Michel Michelsson Jurvelius 14.2.1738 Raahe (SL) (perhe a)
dr Elisabeth Michelsdr Jurvelius 22.10.1733 Raahe (SL) (avio sRKs046)
dr Margareta Michelsdr Jurvelius 17.10.1751 Raahe (SL) 
dr Brita Michelsdr Jurvelius 18.10.1735 Raahe (SL) 
s Johan Michelsson Jurvelius 18.7.1744 Raahe (SL) (ei sRK)
(perhe sRKs020)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Michel Michelsson Jurvelius 14.2.1738 Raahe (SL)
hu Anna Zachrisdr Åberg 19.10.1746 
dr Christina Elisabeth Michelsdr Jurvelius 9.3.1769 Raahe (SL)
dr Anna Brita Michelsdr Jurvelius 25.11.1771 Raahe (SL)
(perhe sRKs020)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 19 Första qvarteret 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Joseph Josephsson Calamnius 28.4.1699 d. 15.5.1761 )
ea Elisabeth Pehrsdr Kelin 13.2.1714 
dr Elisabeth Christina Josephsdr Calamnius 12.6.1756 Raahe (SL)
(perhe sRKs021) 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	

019 n:o 20 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
*(Joseph Jurvelius)
ea Brita Danielsdr Ervast 26.10.1708 d. 2.5.1771
s Daniel Josephsson Jurvelius 23.9.1737 Raahe (SL)(perhe a)
s Joseph Josephsson Jurvelius 4.6.1743 Raahe (SL) (perhe b)
s Johan Josephsson Jurvelius 13.12.1749 Raahe (SL) 
s Michel Josephsson Jurvelius 22.2.1739 Raahe (SL) 
(perhe sRKs022)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Daniel Josephsson Jurvelius 23.9.1737 Raahe (SL)
hu Catharina Johansdr Pölck 12.6.1736 Raahe (SL)
(vih abt 1760)
s Johan Danielsson Jurvelius 23.7.1761 Raahe (SL) 
dr Brita Danielsdr Jurvelius 12.1.1764 Raahe (SL)
dr Margeta Danielsdr Jurvelius 24.5.1766 Raahe (SL)
s Joseph Danielsson Jurvelius 2.6.1769 Raahe (SL) 
(perhe sRKs022)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
br Joseph Josephsson Jurvelius 4.6.1743 Raahe (SL)
hu Anna Johansdr Hammarberg 7.6.1747
(VL 25.5.1770 Raahe)
(perhe sRKs022)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(länsman Gabriel Christopher Frimodig 29.1.1727 d. 10.5.1753 )
ea Margareta Danielsdr Ervast 7.12.1727 Raahe (SL) d. 16.4.1771
dr Brita Caisa Gabrielsdr Frimodig 17.2.1752 Raahe (SL)(sRKs022)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 21 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sacell Pehr Kaspersson Groen 1.2.1727 Paltamo
hu Brita Jacobsdr Sipelius 1.11.1722 d. 22.12.1771
(uusi avio:)
hu Christina Balthazarsdr Freitag 13.7.1754 Raahe (SL) (sivulta 006)
(VL 30.8.1772 Raahe)
s Pehr Pehrsson Groen 23.1.1764 Raahe (SL)
dr Catharina Pehrsdr Groen 9.9.1777 Raahe (SL)
s Balthazar Frans Pehrsson Groen 24.1.1776 Raahe (SL)
(perhe sRKs122)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Alexander Magnus Casparsson Cajanus 17.10.1753 Paltamo (SL)
moster Maria Christersdr Granquist 21.4.1699

021 n:o 22 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Matts Gråberg 6.2.1720 d.13.3.1756)
ea Anna Frans-Diedrichsdr Freitag 1.5.1718 Medelpad (sRKs024)
sv dr Anna Andersdr Gråberg 5.11.1745 Raahe (SL)(sRKs024)
n:o 23 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(probst Gustaf Bogman 9.3.1686 Oulu d.9.1.1756)
ea Anna Carlsdr Hoffren 12.1703 d. 9.5.1767
s handelsm Johan Gustafsson Bogman 4.1733 (sRKs025)
dr Margareta Elisabeth Gustafsdr Bogman 28.2.1737 Oulu (SL) d. 1765
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

023 n:o 24 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Henrik Olofsson Lauren 27.9.1723 Raahe (SL)
hu Eva Maria Danielsdr Hasselberg 13.11.1724
(perhe sRKs123)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 25 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Johan Gustafsson Örn 5.12.1732 Raahe (SL)
hu Catharina Mattsdr Hedman 14.2.1737 Raahe (SL)
s Gustaf Johansson Örn 22.11.1756 Raahe (SL)
dr Catharina Maria Johansdr Örn 19.7.1763 Raahe (SL)
dr Brita Johansdr Örn 2.10.1761 Raahe (SL)
s Matts Johansson Örn 1.6.1765 Raahe (SL)
dr Clara Johansdr Örn 1770 (yliviivattu)
s Johan Johansson Örn 1.12.1772 Raahe (SL)
(perhe sRKs124)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
syst Catharina Gustafsdr Örn 25.2.1735 Raahe (SL) till Cronoby 1767

025 n:o 26 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Anders Olofsson Laureus 13.4.1729 Raahe (SL) 
hu Anna Dionysiusdr Kopf 1725 d. 21.2.1776
dr Sophia Ulrica Andersdr Laureus 19.11.1763 Raahe (SL)
dr Maria Lisa Andersdr Laureus 20.1.1765 Raahe (SL) d. 1770
(perhe sRKs028)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Anna Kopf'in lapset edellisestä aviosta:)
Fredrik Johansson Hedman 24.4.1757 Raahe (SL) (sRKs028)
Anna Christina Hedman 26.12.1759 Raahe (SL)(sRKs028)	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 27 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Abraham Johansson Nyberg 10.6.1720
hu Christina Andersdr Casander 21.12.1728 
(vih abt 1749)
dr Brita Caisa Abrahamsdr Nyberg 11.11.1755 Raahe (SL) 
dr Anna Stina Abrahamsdr Nyberg 9.10.1757 Raahe (SL)
s Johan Abrahamsson Nyberg 17.8.1760 (sRKs127)
(perhe sRKs031)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

027 n:o 28 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Simon Schragge 2.9.1724
hu Anna Nordberg 1731 d.11.4.1766
(uusi avio:)
hu Susanna Sundelin 3.8.1734
(vih abt 1767)
s Johan Petter Simonsson Schragge 27.6.1765 Raahe (SL)
s Carl Simonsson Schragge 27.7.1773 Raahe (SL)
(perhe sRKs054)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

sväg Anna Greta Sundelin 22.8.1750 (sRKs054)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
svåg Zachris Mattsson Lacke 22.9.1733 d. 17.12.1771
hu Maria Nordberg 24.2.1734
(vih abt 1763)
s Matts Zachrisson Lacke 12.10.1764 Raahe (SL)
s Zachris Zachrisson Lacke 30.5.1766 Raahe (SL)
s Nicolaus Zachrisson Lacke 25.12.1768 Raahe (SL)
s Michel Zachrisson Lacke 9.12.1770 Raahe (SL)
(perhe sRKs030)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 29 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(handelsman Thomas Samuelsson Wahlman 5.11.1716 d. 10.1762)
hu Greta Aronsdr Bergström 20.2.1730 
dr Maria Stina Thomasdr Wahlman 16.1.1750 Raahe (SL)
dr Brita Thomasdr Carlen 15.1.1762 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
klockaren
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Gustaf Andersson Siuren 3.4.1747 Raahe (SL) 
hu Brita Budde 20.7.1740 
s Johan Fredrik Gustafsson Siuren 22.8.1770 Raahe (SL)
(perhe sRKs102)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
br Anders Carlund 1749 (sRKs054)

029 n:o 30 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Abraham Andersson Norlander Hemmi 13.12.1719 Raahe
hu Christina Gustafsdr Näbb 25.6.1718 
(perhe sRKs032)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
fad Anders Henriksson Hemmi 3.2.1679 d. 1.3.1771
hu Lisa Abrahamsdr 23.8.1693 d. 25.10.1768
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 31 Första qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
borg Lars Jacobsson Tornelius 15.7.1728
hu Catharina Olofsdr Falck 1735 
s Lars Fredrik Larsson Tornelius 8.2.1759 Raahe (SL) d. 14.3.1766
dr Catharina Christina Larsdr Tornelius 21.12.1761 Raahe (SL) 
s Jacob Larsson Tornelius 8.1.1764 Raahe (SL) 
s Olof Larsson Tornelius 18.1.1767 Raahe (SL) 
s Abraham Larsson Tornelius 9.8.1769 Raahe (SL)
s Isak Larsson Tornelius 24.10.1771 Raahe (SL)
(perhe sRKs033)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
syst ea Carin Jacobsdr Tornelius 1720
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
fad Jacob Jacobsson Tornelius 15.2.1693 
hu Christina Mattsdr Frimodig 13.11.1729
(vih abt 1759)
s Jacob Jacobsson Tornelius 2.7.1764 Raahe (SL) d. 2.5.1772
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

031 n:o 32 Första qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Joseph Josephsson Lang 21.12.1701 Raahe (SL) d. 29.7.1759)
ea Margareta Andersdr Hemmi 16.2.1707 d. 13.6.1771
(VL 21.3.1732 Raahe)
s Johan Josephsson Lang 17.8.1745 Raahe (SL)
s Alexander Josephsson Lang 9.5.1748 Raahe (SL) 
s Joseph Josephsson Lang 16.2.1750 Raahe (SL) 
(perhe sRKs034)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 33 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
kronolänsman Michel Eriksson Sparman 11.1728
hu Elisabeth Norberg 15.1.1737 
dr Maria Elisabeth Michelsdr Sparman 27.12.1759 Raahe (SL)
dr Brita Michelsdr Sparman 19.9.1763 Raahe (SL)
s Nicolaus Michelsson Sparman 7.4.1765 Raahe (SL)
(perhe sRKs035)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
mod ea Maria Stephensdr Bryggman 1697 d. 21.7.1770
n:o 34 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Erik Johansson Duan 7.9.1736
hu Caisa Andersdr Casander Kaisula 19.8.1734 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sväg Brita Andersdr Casander 10.4.1736 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Anders Casander Kaisula)
ea Maria Monckanen 22.1.1697 d. 25.1.1770 	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
fad Johan Duan 2.1697
hu Catharina Selin 6.1703
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 35 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
borg Michel Michelsson Gåsfors 17.9.1697 (sRKs037)
hu Maria Mattsdr Casander 15.6.1693 d. 1.2.1766
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

035 n:o 36 Andra qvarteret

Johan Isaksson Kindman 16.12.1741 Raahe (SL) (sRKs038)
sv far Johan Simonsson Järnfors 30.11.1695 (sRKs038)
mod Walborg Eriksson Mämmi 17.12.1703 (sRKs038)
gl pig Anna Samuelsdr 4.7.1728 Pyhäjoki (SL) (sRKs038)
n:o 37 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Matts Hedman 10.1693 d. 17.12.1752)
hu Brita Mårtensdr Maunula 3.10.1707 Raahe (SL)
(VL 16.2.1725 Raahe)
s Anders Mattsson Hedman 23.3.1734 Raahe (SL) (perhe a)
s Henrik Mattsson Hedman 7.4.1748 Raahe (SL)
dr Maria Mattsdr Hedman 7.5.1743 Raahe (SL)(avio sRKs011)
(perhe sRKs039)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
handelsm Anders Mattsson Hedman 23.3.1734 Raahe (SL)
hu Carin Nilsdr Rijslander 1.1740 Luleå d. 14.5.1772
dr Brita Andersdr Hedman 22.5.1765 Raahe (SL) 
(perhe sRKs039)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

037 n:o 38 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
tullskrivaren Nils Mattsson Walling 26.1.1703 
hu Margareta Larsdr Malmberg 17.6.1718 
dr Eva Nilsdr Walling 26.11.1746 Raahe (SL) (perhe a)
dr Christina Catharina Nilsdr Walling 25.2.1749 Raahe (SL) (perhe b)
(perhe sRKs038)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)	
handelsman Henrik Idgren 12.1778
hu Eva Nilsdr Walling 26.11.1746 Raahe (SL) 
dr Margareta Henriksdr Idgren 27.9.1765 Raahe (SL)
(perhe sivulle 071)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
måg Petter Bosell 4.1744 
hu Christina Catharina Nilsdr Walling 25.2.1749 Raahe (SL)
(perhe sRKs038)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 39 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Olof Olofsson Ticka 11.9.1696 d. 17.4.1772
hu Catharina Andersdr Lille 13.11.1699 d. 12.4.1772
s Olof Olofsson Tickanen 10.10.1737 Raahe (SL)	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Olof Olofsson Tickanen 10.10.1737 Raahe (SL)d. 8.12.1771	
hu Carin Eliasdr 1.1735
(VL 3.1763 Raahe)
dr Carin Olofsdr Tickanen 4.5.1763 Raahe (SL)
s Johan Olofsson Tickanen 6.8.1765 Raahe (SL) d. 1.5.1767
s Olof Olofsson Tickanen 28.1.1768 Raahe (SL)
(perhe sRKs041)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

039 n:o 40 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
råd och handelsm Olof Olofsson Schytte 20.5.1706 
hu Lisa Andersdr Älv 3.2.1696 
dr Lisa Olofsdr Schytte 8.3.1738 (perhe a)
(perhe sRKs063)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
måg Anders Andersson Ström 11.9.1724 Raahe (SL)
hu Lisa Olofsdr Schytte 8.3.1738 (sRKs063)
dr Maria Sophia Andersdr Ström 9.1.1753 Raahe (SL)
(perhe till Stockholm 1768, Lisa takaisin 1775 leskenä)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 41 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Caspar Jacobsson Forbus 28.4.1713 
hu Maria Olofsdr Friman 3.4.1720 
s Jacob Casparsson Forbus 29.9.1739 Raahe (SL)
s Caspar Casparsson Forbus 1.1.1744 Raahe (SL) d. 4.7.1772
s Olof Casparsson Forbus 13.6.1750 Raahe (SL) d. 1770
s Johan Casparsson Forbus 13.6.1750 Raahe (SL)
dr Anna Casparsdr Forbus 27.7.1745 Raahe (SL)
dr Maria Casparsdr Forbus 24.12.1746 Raahe (SL)
dr Caisa Ulrica Casparsdr Forbus 10.3.1761 Raahe (SL)
(perhe sRKs043)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sv far Olof Sylvestersson Friman 22.7.1691

041 n:o 42 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Johan Andersson Ström 25.12.1729 Raahe (SL) d. 9.5.1772
hu Margareta Jacobsdr Heickell 8.1736 (sRKs044)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
fad Anders Olofsson Ström 8.8.1680 d. 22.10.1768
hu Brita Pehrsdr Kellin 12.9.1686 d. 20.3.1767 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
svåg Henrik Jacobsson Heickell 4.1.1748 (ei sRK)
n:o 43 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Johan Mattsson Pölck 22.12.1706 d. 6.7.1761)
*(hu Margareta Josephsdr Lang 19.7.1708 d. 16.6.1764)
s Matts Johansson Pölck 20.1.1740 Raahe (SL) (perhe a)
s Johan Johansson Pölck 11.10.1746 Raahe (SL)
s Joseph Johansson Pölck 23.6.1748 Raahe (SL)
dr Margareta Johansdr Pölck 10.10.1737 Raahe (SL) 
dr Christina Johansdr Pölck 12.10.1742 
Anna Johansdr Pölck 18.10.1752 Raahe (SL)
(perhe sRKs045)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
borg Matts Johansson Pölck 20.1.1740 Raahe (SL)
hu Elsa Stina Svensdr Olsbo 22.5.1739 Raahe (SL) d. 5.7.1771
(VL 7.10.1764 Raahe)
(perhe sRKs045)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Anders Andersson Olsbo 17.10.1751 Raahe (SL) (ei sRK)

043 n:o 44 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
borgaren Pehr Pehrsson Junnelius 24.1.1740 Raahe (SL)
hu Catharina Mattsdr Svahn 29.1.1729 d. 19.12.1771
s Carl Johan Pehrsson Junnelius 21.12.1760 
s Petter Henrik Pehrsson Junnelius 23.9.1762 Raahe (SL)
s Matts Pehrsson Junell Junnelius 22.1.1766 Raahe (SL)
(perhe sRKs046)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 45 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
borg Samuel Samuelsson Krokholm 27.12.1722
hu Anna Mattsdr Hedman 1.12.1725 
dr Lisa Samuelsdr Krokholm 24.2.1763 Raahe (SL) 
s Matts Samuelsson Krokholm 5.10.1757 Raahe (SL)
s Samuel Samuelsson Krokholm 4.9.1760 Raahe (SL)
dr Anna Samuelsdr Krokholm 18.8.1767 Raahe (SL) d. 12.5.1769
(perhe sRKs047)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Annan tyttäriä ed. avioista:)
dr Brita Gabrielsdr Mukalin 7.2.1749 Raahe (SL) (avio sivulle 061)
Maria Jacobsdr Nordberg 1.10.1751 Raahe (SL) (sRKs047)

045 n:o 46 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Erik Michelsson Tulin 1.1709 d. 22.2.1765)
ea Margareta Henriksdr Sipelia 17.11.1703 (sRKs048)
s Henrik Eriksson Tulin 7.9.1731 Raahe (SL) (perhe a)
dr Elisabeth Eriksdr Tulin 13.12.1735 Raahe (SL) (perhe b)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Henrik Eriksson Tulin 7.9.1731 Raahe (SL)
hu Beata Pehrsdr Boström 1738 
dr Margareta Henriksdr Tulin 2.6.1764 Raahe (SL)
dr Anna Magdalena Henriksdr Tulin 23.12.1766 Raahe (SL) d. 1768
s Johan Henriksson Tulin 21.8.1768 Raahe (SL)
dr Elisabeth Henriksdr Tulin 1.1.1771 Raahe (SL) 
(perhe sRKs048)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
måg Johan Olofsson Paldan 11.11.1738 Raahe (SL) (sivulta 069)
hu Lisa Eriksdr Tulin 13.12.1735 Raahe (SL) 
(VL 12.3.1766 Raahe) 	
dr Brita Johansdr Paldan 10.3.1771 Raahe (SL)
(perhe sRKs014)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 47 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(sjöm Olof Henriksson Colin 12.11.1735)
hu Brita Mattsdr Aunola 2.1730
dr Margareta Olofsdr Colin 12.1.1761 Raahe (SL) 	
s Matts Olofsson Colin 26.10.1763 Raahe (SL)
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Zachris Grubström 1732 d. 20.4.1764 	)
hu Maria Olofsdr Nyström 1735 d. 15.11.1771
(vih abt 1758)
(Marian uusi avio:)
tullvisitör Christian Henriksson Colin 2.1730 
(VL 10.1.1767 Raahe)
dr Brita Stina Zachrisdr Grubström 29.10.1759 
dr Caisa Greta Zachrisdr Grubström 1.1.1761 
dr Magdalena Zachrisdr Grubström 17.7.1763 Raahe (SL)	
(perhe sRKs049)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Barbara Löfrot 10.7.1749 (ei sRK)

047 n:o 48 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Pehr Mattsson Houren 2.2.1707 
hu Christina Andersdr Alf 22.11.1693 d. 1771
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 49 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
handelsm Simon Mattsson Hedman 8.9.1740 Raahe (SL) 
hu Maria Johansdr Uhlman 21.6.1739 Raahe (SL) d. 2.12.1771
(vih abt 1761)
s Matts Simonsson Hedman 17.10.1762 Raahe (SL)
dr Brita Lena Simonsdr Hedman 30.5.1764 Raahe (SL) 
dr Maria Simonsdr Hedman 4.6.1768 Raahe (SL) 
(perhe sRKs051)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
sv mor ea Helena Andersdr Nordman 31.12.1700 (sRKs051)

049 n:o 50 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsman Johan Olofsson Friman 27.12.1728 Raahe (SL)
hu Maria Henriksdr 12.2.1723 
s Olof Johansson Friman 5.12.1752 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
st s Matts Christersson Pasanen Paselius 8.12.1749 Raahe (SL)
syst dr Carin Henriksdr Michelä 13.1.1763 Raahe (SL)
n:o 51 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
regements fältskaren Fredrik Ståhlberg 15.8.1732
fru Catharina Elisabeth Nyberg 21.12.1741
(perhe sRKs053)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
syst s Adolph Gotfried Blasius 8.5.1754 Pori (SL)

051 n:o 52 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Gabriel Eriksson Tulin 1.3.1733 Raahe (SL)
hu Anna Eriksdr Tormenia Törmälä 1.10.1731 Siikajoki (SL)
(VL 31.1.1758 Siikajoki)
s Johan Gabrielsson Tulin 7.11.1758 Raahe (SL)(död i Wasa ?)
(perhe Vaasassa 1770-1774)(sRKs048)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Jacobsson Girsholm 26.1.1719
hu Anna Henriksdr 12.5.1724
(perhe eRKs103, sRKs054)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 53 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
kyrkoväckt Johan Thomasson Ilmolander 22.5.1724 
hu Anna Andersdr 3.10.1724
s Thomas Johansson Ilmolander 16.10.1752 
dr Maria Johansdr Ilmolander 8.11.1755
s Gustaf Johansson Ilmolander 13.9.1757
dr Margareta Johansdr Ilmolander 7.1.1761 
s Simon Johansson Ilmolander 17.5.1768 Raahe (SL)
dr Juliana Johansdr Ilmolander 9.1.1769 Raahe (SL)
(perhe sRKs055)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(kyrckiowächt Simon Henriksson Männistö 17.11.1693 d. 4.3.1761)
ea Anna Mattsdr 25.12.1790 d. 5.1.1766 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

053 n:o 54 Andra qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Jöransson Wijk 18.6.1708 d. 16.5.1772 
hu Lisa Michelsdr 17.3.1703 (sRKs056)
dr Christina Johansdr Wijk 8.4.1740 Raahe (SL)(perhe a)
s Michel Johansson Wijk 28.4.1737 Raahe (SL)(perhe b)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
måg Anders Andersson Hatunen Ticka 30.12.1736 Haapavesi (SL)
hu Christina Johansdr Wijk 8.4.1740 Raahe (SL)
(vih abt 1760)
dr Anna Andersdr Hatunen Ticka 4.3.1761 Raahe (SL)
dr Lisa Andersdr Hatunen Ticka 4.3.1761 Raahe (SL)
s Ananias Andersson Hatunen 11.2.1763 Raahe (SL)
dr Maria Andersdr Hatunen 19.3.1765 Raahe (SL)
s Anders Andersson Hatunen Wijk 21.6.1766 Raahe (SL)
dr Christina Andersdr Hatunen 7.12.1768 Raahe (SL)
(perhe sRKs056)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 54 Andra qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
Michel Johansson Wijk 28.4.1737 Raahe (SL)
hu Maria Johansdr 20.7.1730
s Johan Michelsson Wijk 2.12.1758 Raahe (SL)
dr Maria Michelsdr Wijk 1.12.1766 Raahe (SL)
s Isak Michelsson Wijk 23.1.1761 Raahe (SL)
s Michel Michelsson Wijk 25.12.1762 Raahe (SL)
(perhe sRKs057)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

055 n:o 55 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Olof Johansson Laureus 2.1.1699 
hu Sophia Andersdr Alf 9.10.1700 
s Johan Olofsson Laureus 8.1.1726 Raahe (SL) (perhe a)
s Aron Olofsson Laureus 24.1.1744 Raahe (SL)
dr Christina Olofsdr Laureus 27.10.1740 Raahe (SL)(avio sivulle 089)
(perhe sRKs058)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Johan Olofsson Laureus 8.1.1726 Raahe (SL)
hu Maria Olofsdr Westman 8.2.1736 Uleåborg
dr Maria Sophia Johansdr Laureus 23.11.1761 Raahe (SL)
dr Magdalena Johansdr Laureus 19.3.1764 Raahe (SL) d. 16.8.1768
dr Christina Johansdr Laureus 26.11.1768 Raahe (SL)
(perhe sRKs058)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
jungfr Brita Öhrn 2.4.1753 (sRKs058)
sjöcapitan Anders Granlund 24.11.1733 (sRKs058)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
pedagog Johan Juntell 6.1721 d. 6.11.1767
ea Brita Andersdr Ström 14.9.1717 Raahe (SL)(sRKs044)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
pedagog och commnister Petter Olofsson Carlen 5.12.1722 Raahe
					(sivulta 071) 
hu Greta Bergström 10.2.1730 (ea)
(VL23.4.1769 Raahe)
(perhe sRKs059)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(Margaretan tyttäret ed. aviosta:)
st dr Brita Thomasdr Wahlman 15.1.1762 Raahe (SL) (sRKs059)
st dr Maria Stina Thomasdr Wahlman 16.1.1750 Raahe (SL) (sRKs059)

057 n:o 57 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Henrik Bertilsson Antilius 1732 d. 23.3.1772
hu Elsa Catharina Arvolander 22.9.1740
dr Anna Magdalena Henriksdr Antillius 5.11.1768
(perhe sRKs060)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Eskil Rijsell Räsel )
ea Brita Henriksdr Holm 1.11.1704 
Henrik Eskilsson Rijsell Räsel 19.1.1742 Raahe (SL)
Anders Eskilsson Rijsell Räsel 14.7.1744 Raahe (SL)
(perhe sRKs060)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 58 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
skomakar Johan Jonasson Stubbe 14.4.1694 d. 1768
hu Brita Olofsdr Kulju 24.2.1694 d. 27.8.1771 
dr Brita Johansdr Stubbe 15.6.1730 (perhe a)
dr Margeta Johansdr Stubbe 4.7.1732 (sRKs061)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
måg skomakar Michel Mattsson Liljefors 9.1731 
hu Brita Johansdr Stubbe 15.6.1730
(VL 18.5.1769 Raahe)
(perhe sRKs061)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
tullvisitör Lars Larsson Liljedahl 1744 (sRKs061)

059 n:o 59 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Andersson Wähä 25.1.1699 d. 9.7.1772
hu Susanna Johansdr 4.8.1703 d. 12.6.1768
dr Brita Johansdr Wähä 12.7.1738 Raahe (SL)(perhe a)
dr Susanna Johansdr Wähä 11.2.1736 Raahe (SL) d. 8.3.1767
dr Lisa Johansdr Wähä Pil 28.8.1741 Raahe (SL) (perhe b)
dr Anna Johansdr Wähä Pil 5.3.1747 Raahe (SL) (ei sRK)
dr Carin Johansdr Wähä 28.1.1734 Raahe (SL)(ei sRK)	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
*(måg Olof Eriksson Ahlquist 1729 d. 5.2.1764)
hu Brita Johansdr Wähä 12.7.1738 Raahe (SL)
(VL 2.1.1763 Raahe)
(Britan uusi avio:)
måg Joseph Henriksson Ucko Junnila 15.8.1737
(VL 12.2.1765 Raahe)	
s Johan Olofsson Ahlquist 24.10.1763 Raahe (SL)
s Henrik Josephsson Ucko Junnila 21.1.1766 Raahe (SL) 
(perhe sRKs061)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
Johan Planet 12.1746
hu Lisa Johansdr Wähä 28.8.1741 Raahe (SL)
(VL 28.11.1771 Raahe)
(perhe sRKs061)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 60 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Anders Jacobsson Benedictus 7.2.1733
hu Maria Andersdr Casander 19.4.1731 d. 25.3.1767
s Anders Andersson Benedictus 6.4.1755 Raahe (SL)
dr Maria Andersdr Benedictus 25.7.1756 Raahe (SL)
s Isak Andersson Benedictus 11.10.1759 Raahe (SL)
dr Catharina Andersdr Benedictus 15.8.1761 Raahe (SL) d. 3.6.1763
(perhe) till Stockholm 1768
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
borgmästaren Carl Gustafsson Mentzer 14.4.1737 (sRKs078)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
trägårdmästeren Fredrik Forsström 25.7.1724
hu Margareta Catharina Carlsdr 2.5.1738
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

061 n:o 61 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
gullarbetaren Pehr Danielsson Hasselberg 15.6.1727 d. 28.1.1770 	
hu Elisabeth Josephsdr Lang 21.12.1736 Raahe (SL)
(Elisabeth'in uusi avio:)
handelsm Ephraim Nilsson Rijslander 17.11.1746
(VL 20.4.1772 Raahe)
dr Greta Lisa Pehrsdr Hasselberg 9.7.1761 Raahe (SL) d. 14.10.1771
dr Anna Maria Pehrsdr Hasselberg 14.10.1765 Raahe (SL)
(perhe sRKs064)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
gullsmed Jacob Pet. Lang 4.1.1737
hu Brita Gabrielsdr Mukalin Mäkelin 7.2.1749 Raahe (SL) (sivulta 044)
(VL 26.7.1771 Raahe)
(perhe sRKs064)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
lärgossen Johan ...ner 25.5.1746 (ei sRK)
n:o 62 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(capell Georg Jöransson Ståhlberg 17.5.1701 Rauma d. 25.7.1749)
hu Susanna Christina Nyblaeus 1.1708 d. 18.1.1775
s Magnus Jöransson Ståhlberg 27.1.1744 Raahe (SL) 
(perhe sRKs065)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

063 n:o 64 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
*(Olof Nilsson Nordberg 17.1.1721 d. 4.9.1768 )
ea Catharina Andersdr Alf 24.8.1724
s Olof Olofsson Nordberg 17.5.1754 Raahe (SL)
s Carl Olofsson Nordberg 25.7.1763 Raahe (SL)
s Erik Olofsson Nordberg 16.3.1768 Raahe (SL)
dr Brita Caisa Olofsdr Nordberg 3.3.1749 Raahe (SL) (perhe a)
(perhe sRKs148)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
(perhe a)
måg Isak Henrik Berg 9.11.1743 
hu Brita Catharina Olofsdr Nordberg 3.3.1749 Raahe (SL)
(VL 14.7.1768 Raahe)	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
mod Maria Olofsdr 1.12.1690 d. 28.12.1770

065 n:o 65 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Johan Eliasson Magander 5.6.1717 
hu Elisabeth Olofsdr Hattman 9.5.1726
s Johan Johansson Magander 18.11.1753 Raahe (SL)
dr Margareta Johansdr Magander 17.10.1751 Raahe (SL)
dr Anna Johansdr Magander 6.12.1755 Raahe (SL)
dr Christina Johansdr Magander 19.2.1747 Raahe (SL) (avio sivulle 075)
(perhe sRKs068)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
sv mod ea Catharina Andersdr Alf 18.8.1685 d. 21.5.1772
n:o 66 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Carlsson Kranck 14.10.1733 Raahe (SL)
hu Catharina Danielsdr Tuderus 4.2.1738 Oulu (SL)
dr Anna Greta Johansdr Kranck 23.9.1760 Raahe (SL)
s Daniel Johansson Kranck 30.11.1763 Raahe (SL)
dr Susanna Johansdr Kranck 7.9.1765 Raahe (SL) d. 14.7.1766
dr Carin Johansdr Kranck 2.6.1767 Raahe (SL) 
(perhe sRKs134)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
mod ea Anna Andersdr Alf 27.11.1708 Raahe (SL)
sväg Margareta Danielsdr Tuderus 10.9.1742 Oulu (SL) (ei sRK)

067 n:o 67 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
handelsman Matts Johansson Sovelius 13.12.1736 
hu Brita Catharina Possenius 16.12.1742 Uleåborg
dr Christina Mattsdr Sovelius 12.6.1764 Raahe (SL)
dr Elisabeth Mattsdr Sovelius 9.10.1768 Raahe (SL)
s Johan Mattsson Sovelius 14.10.1770 Raahe (SL)
(perhe sRKs070)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
mod ea Christina Mattsdr Walling 28.3.1700 (sRKs070)
sväg Caisa Stina Arglander 1.1746 (ei sRK)
n:o 68 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
*(Jacob Carlsson Monckanen)	
ea Lisa Mattsdr Leppäluoto Ahlholm 14.12.1706 (sRKs072)
(VL 23.11.1729 Raahe)
s Carl Jacobsson Monckanen 16.2.1731 Raahe (SL) (perhe a)
*(dr Carin Jacobsdr Monckanen 17.10.1733 Raahe (SL))
dr Margeta Jacobsdr Monckanen 26.4.1739 Raahe (SL) (ei sRK)
s Anders Jacobsson Monckanen 11.9.1740 Raahe (SL)(ei sRK)
dr Lisa Jacobsdr Monckanen 13.6.1747 Raahe (SL)(sRKs072)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
sjöm Carl Jacobsson Monckanen 16.2.1731 Raahe (SL) 
hu Margareta Forss 1731 d.3.1.1767 
(uusi avio:)
hu Maria Mattsdr Ylianttila 3.3.1730 
(VL 22.11.1768 Saloinen)
s Carl Carlsson Monckanen 1.10.1764 Raahe (SL) d. 5.6.1769 
(perhe sRKs072)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

069 n:o 69 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Olof Olofsson Palden 7.7.1705 
hu Beata Samuelsdr 1726 
(vih abt 1761)
s Johan Olofsson Palden 11.11.1738 Raahe (SL) (avio sivulle 045)
dr Brita Olofsdr Palden 29.3.1741 Raahe (SL)
dr Maria Olofsdr Palden 25.1.1764 Raahe (SL)
dr Anna Olofsdr Palden 1.3.1766 Raahe (SL)
s Olof Olofsson Palden 25.8.1767 Raahe (SL)
(perhe sRKs073)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

n:o 70 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Florenz Jöransson Hourenius 15.2.1694 (sRKs074)
*(hu Anna Henriksdr Forbus 1681 d. 22.9.1763)
dr Margareta Florenzdr Hourenius 8.10.1727 Raahe (SL)(perhe a)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
*(måg Henrik Johansson Uhlman 19.11.1723 d. 4.1.1763)
ea Margareta Florenzdr Hourenius 8.10.1727 Raahe (SL)
(vih abt 1753)
s Johan Henriksson Uhlman 12.6.1754 Raahe (SL) 
s Henrik Henriksson Uhlman 12.11.1757 Raahe (SL) d. 30.6.1768
s Anders Henriksson Uhlman 2.2.1761 
(perhe sRKs074)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

071 n:o 71 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Henrik Henriksson Forbus 27.9.1699 d. 23.6.1758)
ea Elisabeth Mattsdr Fagerwijk 1.11.1716 (ei sRK)
				(sRK SaloinenRK1766s095)
s sjöm Henrik Henriksson Forbus 15.12.1738 Raahe (SL)
				(avio SaloinenRK1766s083)
s Matts Henriksson Forbus 5.1.1750 Raahe (SL) (ei sRK)
dr Margareta Henriksdr Forbus 15.8.1741 Raahe (SL)
				(avio SaloinenRK1766s095)
dr Elisabeth Henriksdr Forbus 27.10.1744 Raahe (SL)
				(sRK SaloinenRK1766s095)
dr Anna Henriksdr Forbus 26.5.1747 Raahe (SL) till Pyhäjoki
dr Brita Henriksdr Forbus 15.5.1753 Raahe (SL)
				(sRK SaloinenRK1766s095)
dr Christina Henriksdr Forbus 9.3.1756 Raahe (SL) (ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
handelsman Henrik Idgren 12.1778
hu Eva Nilsdr Walling 26.11.1746 Raahe (SL) 
dr Margareta Henriksdr Idgren 27.9.1765 Raahe (SL)
dr Christina Henriksdr Idgren 2.12.1767 Raahe (SL)
dr Eva Henriksdr Idgren 24.11.1769 Raahe (SL)
(perhe sRKs075)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 72 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
rådman och postmest Henrik Olofsson Carlen 22.3.1713
hu Anna Christina Isaksdr Storman 1724 d. 14.5.1768
(vih abt 1757)
(uusi avio:)
hu Maria Christina Mårtensdr Peitzius 22.7.1748 Kokkola (ei sRK)
(vih abt 1771)
s Olof Henriksson Carlen 30.5.1761 Raahe (SL) 
s Henrik Petter Henriksson Carlen 31.12.1763 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
br comminister Petter Olofsson Carlen 5.12.1722 Raahe
					(avio sivulle 055)

073 n:o 73 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
tullinspector Elias Eliasson Barck 12.6.1715 d. 23.9.1766
hu Brita Malmsten 3.1713
dr Maria Margareta Eliasdr Barck 12.3.1745
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
tulnären Erik Lund (ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Tullnär Iohan Bromme 19.2.1739
hu Hedvig Eleonora Eurenius 4.2.1741
(perhe sRKs077)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 73 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(handelsm Matts Ravander 9.1719 d. 17.3.1758)
ea Christina Olofsdr Ström 16.5.1721 
son Thomas Mattsson Ravander 21.1.1748 Raahe (SL)
dr Catharina Mattsdr Ravander 11.10.1750 Raahe (SL)
(perhe sRKs034)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

075 n:o 74 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(fältwäbel Carl Hårdh)
ea Elisabeth Michelsdr Jurvelius 25.1.1700 d. 12.3.1771
(vih 18.9.1735 Göteborg)
s Carl Michel Carlsson Hårdh 9.7.1736 Göteborg (perhe a)
dr Christina Elisabeth Carlsdr Hårdh 26.2.1738 Göteborg
			(ei sRK)(VL 21.11.1776 Hailuoto)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)	
råd- och handelsman Carl Michel Carlsson Hårdh 9.7.1736 Göteborg
*(hu Lena Caisa Jöransdr Ståhlberg 
			24.8.1728 Raahe (SL) d. 4.11.1764) 	
(vih abt 1759)
(uusi avio:)
hu Christina Johansdr Magander 19.2.1747 Raahe (SL)(sivulta 066)
(VL 6.3.1766 Raahe)
s Carl Georg Carlsson Hård 22.3.1761 Raahe (SL)
(perhe sRKs079)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
	
n:o 75 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Zachris Hansson Leinonen 14.3.1729 d. 2.1.1767
hu Christina Johansdr 29.4.1720 d. 31.10.1766
s Johan Zachrisson Leinonen Levonius 15.10.1754 Raahe (SL)
						(sRKs080)
dr Margareta Zachrisdr Levonius Leinonen 26.4.1757 Raahe (SL)
						(sRKs080)	
dr Carin Zachrisdr Levonius Leinonen 26.4.1761 Raahe (SL) 
					(sRK PattijokiRK1772s137)	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
färgaren Johan Erik Johansson Lundquist 13.9.1736
hu Maria Christina Liljebäck 10.1733
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
lärgåsse Petter Biurman 1757 (ei sRK)
sväg Caisa Maria Carlenius 1762 (ei sRK)

077 n:o 76 Tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsm Matts Mattsson Lacke 15.1.1689 d. 8.3.1767 
hu Wendela Christina Walling 15.11.1704 (sRKs081)
dr Anna Mattsdr Lacke 24.5.1737 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
måg Anders Johansson Heickinen 25.1.1739 
hu Anna Mattsdr Lacke 24.5.1737 Raahe (SL)
(perhe sRKs081)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 77 Tredje qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jacob Pehrsson Simulander 22.7.1718 
hu Walborg Mattsdr 25.12.1727 
dr Maria Jacobsdr Simulander 29.5.1750 Raahe (SL) (perhe a)
(perhe sRKs082)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
måg klensmed Johan Timlin 16.5.1740
hu Maria Jacobsdr Simulander 29.6.1750 Raahe (SL)
(VL 25.4.1769 Raahe)
(perhe sRKs082)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

079 n:o 78 tredje qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Henrik Påhlsson Monckanen 14.3.1704 
hu Anna Jöransdr 16.7.1711 
s Anders Henriksson Monckanen 12.11.1744 Raahe (SL)
(perhe sRKs083)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 79 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
råd- och handelsman Petter Johansson Enquist 21.3.1718 
hu Brita Henriksdr Sovelius 26.9.1719
s Henrik Pehrsson Enquist 21.3.1749 Raahe (SL)
s Joseph Pehrsson Enquist 16.6.1758 Raahe (SL) d. 12.12.1766
(perhe sRKs084)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
br Joseph Johansson Enquist 5.4.1723 d. 10.4.1766
sv mor Catharina Olofsdr Ström 8.11.1682 (ei sRK)

081 n:o 80 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
skiälfiskaren Johan Henriksson Carlholm 1718 d. 14.6.1771
hu Lisa Johansdr Procko 20.12.1727
dr Carin Johansdr Carlholm 16.4.1753 Raahe (SL) 
dr Anna Johansdr Carlholm 8.7.1756 Raahe (SL)
s Anders Johansson Carlholm 1.1.1760 Raahe (SL)
dr Lisa Johansdr Carlholm 17.7.1762 Raahe (SL)
(perhe sRKs085)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
n:o 81 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Sigfrid Pehrsson Hoffberg 9.9.1700 d. 17.9.1765
hu Lisa Henriksdr Flor 30.5.1700 (sRKs086)
(VL 23.4.1734 Raahe)
s Hans Sigfridsson Hoffberg 2.1.1736 Raahe (SL) (perhe a)
s Sigfrid Sigfridsson Hoffberg 12.1.1741 Raahe (SL)(perhe b) 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Hans Sigfridsson Hoffberg 2.1.1736 Raahe (SL) 
hu Walborg Olofsdr 16.1736 
s Sigfrid Hansson Hoffberg 21.7.1764 Raahe (SL)
dr Christina Hansdr Hoffberg 16.1.1760 Raahe (SL)
(perhe sRKs086)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
sjöm Sigfrid Sigfridsson Hoffberg 12.1.1741 Raahe (SL)
hu Carin Henriksdr 22.10.1743
*(s Johan Fredrk Sigfridsson Hoffberg 12.5.1776 Tukholma (SL))
*(dr Maria Catharina Sigfridsdr Hoffberg 12.5.1776 Tukholma (SL))
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

083 n:o 82 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
skiälfiskaren Pehr Pehrsson Högfors 13.1.1722
hu Anna Johansdr 9.1.1730
dr Maria Pehrsdr Högfors 26.12.1762 Raahe (SL) 
dr Lisa Pehrsdr Högfors 23.4.1766 Raahe (SL)
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
mod ea Brita Mattsdr 1697 (ei sRK)
sv far Johan Påhlsson 1696 d. 6.4.1769
n:o 83 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Matts Johansson Tynginen 6.2.1688 d. 6.4.1767
hu Maria Pehrsdr 5.3.1698
s Pehr Mattsson Tynginen 14.6.1734
s Matts Mattsson Tynginen Forss 11.1736 (perhe a)
(perhe sRKs088)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Matts Mattsson Tynginen Forss 1736 
hu Greta Olofsdr 4.7.1741
s Henrik Mattsson Forss 1763 
dr Brita Mattsdr Forss 21.10.1767
dr Margareta Mattsdr Forss 22.12.1769 Raahe (SL)
(perhe sRKs088)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

085 n:o 84 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Pehr Andersson Karakainen 19.6.1739
hu Maria Abrahamsdr 1738 
(vih abt 1759)
s Anders Pehrsson Karakainen 11.1760 (perhe a)
Abraham Pehrsson Karakainen 26.1.1762 Raahe (SL)
s Pehr Pehrsson Karakainen 21.6.1765 Raahe (SL) 
s Matts Pehrsson Karakainen 20.9.1768 Raahe (SL)
(perhe sRKs089)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Petter Asmundsson Rechardt 25.8.1745 Raahe (SL)
hu Brita Zachrisdr Ervast 15.10.1746 Raahe (SL) (sivulta 089)
(VL 29.12.1769 Raahe)
(perhe sRKs087)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 90 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Erik Johansson Brochman 11.9.1718 
hu Lisa Hansdr Sovelius 23.7.1725 
(perhe sRKs095)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

087 n:o 91 fierde qvarteret

Michel Pehrsson Sipelius 12.10.1722 Raahe (SL)(sRKs096)
syst Catharina Pehrsdr Sipelius 17.2.1725 Raahe (SL) (sRKs096)
n:o 92 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
snickar Carl Johansson Lindberg 11.6.1722
hu Sara Christina Holm 9.1741 
dr Juliana Carlsdr Lindberg 26.3.1762
s Johan Carlsson Lindberg 23.9.1764 Raahe (SL)
(perhe sRKs097)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

089 n:o 93 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Henrik Abrahamsson Holm 13.1.1706 Raahe (SL) 
*(hu Maria Michelsdr Sauvola)
(VL 27.12.1732 Raahe)
dr Anna Henriksdr Holm 21.3.1737 Raahe (SL) (perhe a)
s Michel Henriksson Holm 12.8.1735 Raahe (SL)
(perhe sRKs098)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Marcus Abrahamsson Tallgren 7.1745
hu Anna Henriksdr Holm 21.3.1737 Raahe (SL)
(VL 29.6.1771 Raahe)	 
(perhe sRKs098)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 94 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(klock Zachris Simonsson Ervast 23.10.1703 d. 24.12.1758)
ea Christina Gabrielsdr Budde 11.11.1714
s Gabriel Zachrisson Ervast 26.9.1744 Raahe (SL) (perhe a)
s Petter Zachrisson Ervast 31.3.1751 Raahe (SL)
dr Brita Zachrisdr Ervast 15.10.1746 Raahe (SL)(avio sivulle 085)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
borg Gabriel Zachrisson Ervast 26.9.1744 Raahe (SL)
hu Christina Olofsdr Laureus 27.10.1740 Raahe (SL) (sivulta 056)
(VL 26.11.1771 Raahe)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

091 n:o 95 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
skrädd Matts Mattsson Liljefors 1726
hu Maria Gabrielsdr Park 1728
s Gabriel Mattsson Liljefors 6.10.1756 
dr Johanna Elisabeth Mattsdr Liljefors 7.5.1760 Raahe (SL)
dr Hedvig Mattsdr Liljefors 28.7.1765
(perhe sRKs100)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
lärling Johan Thomasson Lerbeck 7.9.1743 (ei sRK)
larling Nils Olofsson Wästerman 10.11.1748(ei sRK)
lärling Matts Nilsson Stenbäck 10.3.1756 (sRKs100)
n:o 96 fjerde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Pehr Thomasson Wesander 24.11.1724 
hu Margeta Pehrsdr Junelius 18.9.1728
dr Anna Pehrsdr Wesander 21.1.1757 Raahe (SL)
dr Catharina Pehrsdr Wesander 10.1.1765 Raahe (SL) 
dr Clara Pehrsdr Wesander 2.7.1769 Raahe (SL)
(perhe sRKs101)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

093 n:o 86 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Anders Andersson Karakainen 2.1723 
hu Anna Olofsdr Kardinen 1728
s Pehr Andersson Karakainen 21.12.1750 Siikajoki (SL) 
s Olof Andersson Karakainen 9.2.1753 Raahe (SL)
s Matts Andersson Karakainen 10.1760
s Johan Andersson Karakainen 27.9.1758 Raahe (SL)
s Anders Andersson Karakainen 1.9.1763 Raahe (SL) 
s Baltzar Andersson Karakainen 6.8.1766 Raahe (SL)
(perhe sRKs091)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 85 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Johan Eliasson Lexe 27.2.1722 
hu Brita Olofsdr 6.12.1718 d. 27.4.1771
s Elias Johansson Lexe Lax 13.6.1745 Raahe (SL) (ei sRK)
s Johan Johansson Lexe 3.8.1749 Raahe (SL) 
dr Brita Johansdr Lexe Lax 11.5.1757 Raahe (SL)
(perhe sRKs090)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

095 n:o 89 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(borg Matts Kauppinen 23.12.1717 d. 1752)
ea Cecilia Nilsdr Turpeinen 18.6.1726 
dr Anna Mattsdr Kauppinen 30.7.1752 Raahe (SL)
s Johan Mattsson Kauppinen 11.5.1745 Raahe (SL) (perhe a)
s Matts Mattsson Kauppinen 4.7.1747 Raahe (SL) 
s Georg Mattsson Kauppinen 1.2.1750 Raahe (SL) 
(perhe sRKs094)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
Johan Mattsson Kauppinen 11.5.1745 Raahe (SL)
hu Ingrid Mattsdr Gumse 28.9.1749 Siikajoki (SL)
(VL 16.6.1771 Raahe)
(perhe sRKs014)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 88 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Henriksson Wadius 7.6.1684 
dr ea Christina Johansdr Wadius 24.7.1713 Raahe (SL) (sivulta 127)
dr s Johan Johansson Öhrn 30.12.1748 Raahe (SL)(sivulta 127)
(perhe sRKs093)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

097 n:o 87 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Elias Eliasson Lex 18.7.1679 d. 20.8.1766
hu Elisabeth Mattsdr 9.2.1697 d. 10.8.1766
(VL 4.3.1722 Naantali)
dr Maria Eliasdr Lex 24.3.1726 Naantali (SL)(perhe a)
dr Brita Eliasdr Lex 23.10.1737 Raahe (SL) (perhe b)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
måg Olof Hansson 9.7.1700 
hu Maria Eliasdr Lex 24.3.1726 Naantali (SL) d. 21.5.1771
(vih abt 1759)
dr Lisa Olofsdr 10.2.1762 Raahe (SL)
(perhe sRKs092)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe b)
Anders Andersson Carlander 5.1745
hu Brita Eliasdr Laxe 23.10.1737 Raahe (SL)
oä s Christian Britasson Lexe 23.2.1761 Raahe (SL)
(perhe sRKs092)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 98 fjerde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sämskmakare Johan Österman 18.5.1727 d. 4.7.1769
hu Margeta Henriksdr 21.1.1730
s Henrik Johansson Österman 23.9.1755 Raahe (SL) 
dr Anna Johansdr Österman 3.1.1758 Raahe (SL)
s Johan Johansson Österman 14.2.1764 Raahe (SL) 
dr Lisa Johansdr Österman 13.5.1766 Raahe (SL) 
(perhe sRKs103)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

099 n:o 97 fierde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
borg Matts Mattsson Bränholm 11.11.1705 
hu Maria Påhlsdr 17.5.1703 
(perhe sRKs102)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 99 fierde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Petter Pehrsson Sipelius 13.1.1728 Raahe (SL) (eRKs128)
hu Christina Eriksdr Hulkowia Hulckonen 5.4.1726 
(VL 5.8.1764 Raahe)
son Petter Pehrsson Sipelius 22.7.1768 
(perhe sRKs096)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
st s Johan Larsson Ideen 5.9.1748 Raahe (SL)(ei sRK)
st s Lars Larsson Ideen 5.6.1751 Raahe (SL) (sRKs096)
st s Zachris Larsson Ideen 10.3.1756 Raahe (SL)(sRKs070) 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Michel Andersson Junelius 9.1734
hu Carin Isaksdr 19.4.1736
s Anders Michelsson Junelius 4.10.1766 Raahe (SL)
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöman Johan Michelsson Montan 21.4.1737 Raahe (SL) (sRKs104)
s Johan Michel Johansson Montan 28.1.1763 Raahe (SL) (sRKs104)

101 n:o 100 fjerde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Sigfridsson Pieckola 1.11.1724 Hailuoto (SL) d. 20.1.1772 
hua Maria Sigfridsdr Heickala 6.1721
(VL 25.3.1744 Hailuoto)
dr Margareta Johansdr Piecko 30.1.1747 Hailuoto (SL) 
dr Brita Johansdr Pieckola 26.8.1745 Hailuoto (SL)
dr Anna Johansdr Pieckola 20.1.1753 Hailuoto (SL) 
dr Maria Johansdr Pieckola 15.1.1755 Hailuoto (SL)
(perhe sRKs105)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(perhe a)
arbetskarl Christian Olofsson Laureus 20.7.1738 Raahe (SL) (eRKs150)
hu Margeta Johansdr Piecko 30.1.1747 Hailuoto (SL)
(VL 15.11.1767 Raahe)
s Olof Christiansson Laureus 23.7.1768 Raahe (SL) d. 26.10.1770
s Johan Christiansson Laureus 21.3.1770 Raahe (SL)
(perhe sRKs105)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
n:o 101 fjerde qvarteret
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
skomak Samuel Andersson Ahlholm 3.3.1726 
*(hu Helena)
(uusi avio:)
hu Anna Eliadr Maukander 25.6.1728 Pietarsaari (SL) 
(VL 27.3.1753 Pietarsaari)
dr Margareta Samuelsdr Ahlholm 19.8.1750 Raahe (SL) 
s Anders Samuelsson Ahlholm 1.3.1755 Raahe (SL) 
s Samuel Samuelsson Ahlholm 17.2.1764 Raahe (SL)
dr Catharina Samuelsdr Ahlholm 8.2.1770 Raahe (SL)
(perhe sRKs106)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
lärgåss Anders Johansson 1746

103 n:o 103 fjerde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
arbetskarl Adam Christersson Alström 8.6.1716 (sRKs108)
hu Catharina Mattsdr 1.11.1694 d. 17.7.1779
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
bolagsm Henrik Henriksson Procko 29.10.1732 Hailuoto (SL)
hu Cecilia Henriksdr 1727 
(perhe sRKs108)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
beckbränn Elias Andersson Asplund 29.2.1722
hu Margareta Philipsdr Pecklin 6.5.1732 d. 8.6.1771
(vih abt 1759)
dr Anna Eliasdr Asplund 24.11.1756 
dr Sara Eliasdr Asplund 29.2.1760 Raahe (SL)
dr Beata Eliasdr Asplund 10.7.1763 Raahe (SL) 
dr Susanna Eliasdr Asplund 27.7.1766 Raahe (SL)
(perhe sRKs109)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

105 n:o 102 fjerde qvarteret

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
handelsm Johan Abrahamsson Schroderus 24.10.1724 Liminka 
hu Brita Johansdr Åhs Räsen 29.5.1732 Raahe (SL)
(vih abt 1756)
s Abraham Johansson Schroderus 7.2.1769 Raahe (SL)
dr Anna Greta Johansdr Schroderus 26.1.1761 Raahe (SL)
dr Brita Catharina Johansdr Schroderus 30.10.1763 Raahe (SL)
dr Beata Johansdr Schroderus 7.2.1769 Raahe (SL)
(perhe sRKs107)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	

107 Hyresmän och inhyses folck

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
*(Anders Strömvik)
ea Helena ..ström 11.1696 d. 3.12.1769
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Marcus Marcusson Imbola Hätin 1.10.1737 Pyhäjoki (SL)
hu Margareta Edvardsdr Lattunen 1739 Siikajoki
(VL 30.11.1763 Raahe)
(perhe sRKs036)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Maria Hård
pig Brita Jeremiasdr Forbus
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Påhl Johansson Kyllönen 5.1.1730 
hu Brita Påhlsdr Sippola 27.1.1730 Raahe (SL) 
(vih abt 1759)
s Johan Påhlsson Kyllönen 27.10.1760 Raahe (SL) 
dr Margeta Påhlsdr Kyllönen 24.2.1763 Raahe (SL)
s Påhl Påhlsson Kyllönen 11.8.1768 Raahe (SL)
(perhe sRKs013)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöman Erik Henriksson Cajander Kaijankoski 8.12.1732 Siikajoki (SL)
hu Eva Samuelsdr Mallu 18.8.1731 Siikajoki (SL)	
(VL 17.6.1755 Siikajoki)
s Henrik Eriksson Kaijankoski 23.9.1755 Siikajoki (SL)
dr Margareta Eriksdr Cajander Kaijankoski 1.1.1758 Siikajoki (SL)
dr Catharina Eriksdr Cajander Kaijankoski 29.5.1761 Siikajoki (SL)
						d. 24.1.1767
dr Anna Eriksdr Cajander 25.6.1765 Raahe (SL)
s Erik Eriksson Cajander 15.3.1768 Raahe (SL)
(perhe ei sRK) (PyhäjokiRK1775s148)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Matts Carlsson Peckala 31.1.1736 Siikajoki (SL)
hu Maria Olofsdr 18.11.1735
(VL 19.5.1763 Raahe)
s Carl Mattsson Peckala 21.6.1763 Raahe (SL)
dr Maria Mattsdr Peckala 27.4.1766 Raahe (SL)
(perhe) till Carlö 1766
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Johan Girsholm 26.1.1719
hu Anna Henriksdr 14.5.1724
(perhe sRKs054)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Påhl Pehrsson Järvelä Järvelin 23.1.1697 
hu Beata Påhlsdr 19.7.1698 
(perhe sRKs013)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Påhl Påhlsson Berggren 2.1729 d. 3.1772
hu Lisa Olofsdr 2.1738 
(vih abt 1760)
s Påhl Påhlsson Berggren 12.11.1759 Raahe (SL) 
dr Anna Påhlsdr Berggren 16.12.1761 Raahe (SL)
dr Brita Caisa Påhlsdr Berggren 13.6.1765 Raahe (SL)
(perhe sRKs078)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

109 Hyresmän och inhyses folck

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Erik Lilja)
ea Anna Näbb 10.10.1726
Brita Christina Eriksdr Lilja 22.2.1747
Anna Eriksdr Lilja 6.1752
(perhe sRKs032)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ea Maria Pyy 9.6.1708
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
glasmest Pehr Hedberg 19.4.1696 (sRKs054)
hu Maria Hansdr Sovelius 1696 d. 21.4.1767
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(förrymmde Casper)
hu Brita Johansdr 1711 d. 10.6.1771
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Carl Mattsson Ahla (Ala) 22.8.1733
hu Margeta Johansdr 11.1730
dr Anna Carlsdr Ala 1.3.1753 Raahe (SL)
(perhe sRK SaloinenRK1773s031)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Anna Lilja 1750
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Michel Andersson Junelius 9.1734
hu Carin Isaksdr Ukkola 18.4.1736 Siikajoki (SL)
(VL 22.12.1761 Siikajoki)
s Anders Michelsson Junelius 4.10.1766 Raahe (SL) d. 20.4.1770
(perhe sRK SiikajokiRK1778s012)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöman Johan Johansson Halttunen Haltin 1731
hu Brita Pehrsdr Glafven Karakainen 1.7.1739 Siikajoki (SL)
(VL 12.5.1763 Raahe)
s Pehr Johansson Halttunen 5.1.1765 Siikajoki (SL)
(perhe sRK SiikajokiRK1767s113)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
handelsman Anders Olofsson Gråberg 23.9.1711 d. 10.6.1771
dr Christina Andersdr Gråberg 29.9.1746 Raahe (SL)
			(VL 15.10.1765 Raahe) till Liminka
(perhe eRKs120)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Anders Raatikainen)
ea Lisa Pehrsdr 13.12.1706 (sRKs050)
dr Anna Andersdr Raatikainen 2.10.1744 Raahe (SL)(sRKs042)
s Anders Andersson Radelin 18.11.1748 Raahe (SL)(sRKs050)
(perhe eRKs123)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Anders Olofsson Niska 30.11.1728 d. 1763)
hu Carin Mattsdr Arvola 2.1727
(Carin'in uusi avio:)
Sigfrid Järnberg 25.3.1705 
(VL 14.11.1766 Raahe)
dr Brita Andersdr Niska 8.8.1760 Raahe (SL)
(perhe sRKs019)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Hans Eriksson Öysti 30.11.1728 d. 1763)
ea Lisa Jöransdr 6.1727 (ei sRK)
dr Walborg Hansdr Öysti 23.10.1753 Raahe (SL)(avio sRKs094)
dr Anna Hansdr Toppell Öysti 20.12.1760 Raahe (SL) (ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Henrik Henriksson Tabell 16.8.1728 (sRKs024)
hu Lisa Nilsdr 1727
dr Carin Henriksdr Tabell 19.9.1751
dr Anna Henriksdr Tabell 28.2.1756
s Hans Henriksson Tabell 8.1.1760 Raahe (SL)
s Henrik Henriksson Tabell 2.1757
s Matts Henriksson Tabell 20.5.1763 Raahe (SL)
dr Lisa Henriksdr Tabell 10.12.1766 Raahe (SL)
(perhe sRKs024)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

111 Hyresmän och inhyses folck

(Tabell'in perhe siirretty ed. sivulle)
kopparslagaren Petter Berglund 1736 (sRKs026)
Michel Montan 11.9.1688 d. 3.9.1769
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
s Johan Michelsson Montan 21.4.1737 Raahe (SL) 
hu Maria Johansdr 13.5.1743 d. 1764
(uusi avio:)
Caisa Påhlsdr Järvelä 1736 d. 22.3.1772
(VL 8.4.1771 Raahe)	
s Johan Michel Johansson Montan 28.1.1763 Raahe (SL)
Perhe sRKs104)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Hans Store 23.2.1725 (ei sRK)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Zachris Grubström)
hu Maria Olofsdr Nyström 1735 
dr Brita Stina Zachrisdr Grubström 29.10.1759 
dr Caisa Greta Zachrisdr Grubström 1.1.1761 
dr Magdalena Zachrisdr Grubström 17.7.1763 Raahe (SL)
(perhe sivulla 045)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Michelsson Niska 7.7.1734 d. 10.2.1772 	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
Fredrik Lundberg 10.6.1724
hu Brita Michelsdr Niska 8.6.1724
(perhe sRKs085)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(besökare Ingerman)
ea Brita Samuelsdr 25.10.1699 (sRKs041)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
borg Hemming Olofsson Wijdbäck 1701 d. 14.6.1771
hu Christina Larsdr Forman Forenius 12.2.1721
(vih abt 1744)
s Olof Hemmingsson Wijdbäck 9.1.1750 Raahe (SL) (ei sRK)
s Anders Hemmingsson Wijdbäck 5.7.1754 Raahe (SL)
dr Sophia Hemmingsdr Wijdbäck 28.1.1760 Raahe (SL)
(perhe sRKs079)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
gl pig Margeta Påhlsdr 2.7.1697 d. 1767
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
sjöm Matts Thomasson Alackala 7.10.1738 Raahe (SL)
hu Maria Carlsdr Peckala 28.11.1740 Siikajoki (SL)
(VL 21.4.1762 Siikajoki)
s Carl Mattsson Alackala Ahla 10.6.1764 Raahe (SL)
s Matts Mattsson Alackala Ahla 24.5.1766 Raahe (SL) d. 1767
dr Lisa Mattsdr Alackala Ahla 27.11.1767 Raahe (SL)
(perhe sRK PattijokiRK1772s160)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	

113 Drengar

Pehr Pehrsson Niska 6.1747
Henrik Henriksson Rönkä 14.11.1740
Johan Pehrsson Pyhäluoto 20.7.1744
Anders Jöranssson Pihlajaniemi 11.11.1737
Olof Larsson Säkijn 15.7.1740
Matts Jacobsson Imberg 6.10.1734 hu pag 127
Pehr Johansson Frantzi 25.11.1737
Pehr Pehrsson Glaven 1.1747
Anders Mattsson Manninen 9.1745
Erik Bertilsson Hytinkoski 15.9.1744
Johan Jacobsson Piucka 27.3.1738
Joseph Mattsson Jokela 13.2.1745
Henrik Johansson Parvia 9.1744
Johan Johansson Comu 10.4.1738
Anders Carlsson 11.1744
Johan Olofsson Falck 9.1743
Anders Olofsson 1740
Jacob Larsson Siponmaa 7.1733
Georg Mattsson 24.9.1742
Anders Henriksson Karjalainen 9.1743
Johan Johansson Hilmola 6.1729
Anders Abrahamsson 15.4.1738
Johan Mattsson Raasi 1749
Lars Larsson Siponmaa 1745
Henrik Johansson Frantzi 11.7.1741
Johan Andersson Trygg 6.1741
Pehr Pehrsson Ahla 6.1740
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Erik Pehrsson Wijkman Högfors 3.1742 
(hu Carin Henriksdr Kiviniitty 20.11.1740 Siikajoki(SL) sivulta 121)
(VL 30.11.1764 Saloinen)
(perhe sRKs050)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
Hans Hansson Randasuo 11.1740
Eskil Esilsson Kelhälä 9.5.1745

115 Drengar

Lars Andersson Widjebom 21.3.1739
Johan Mattsson Turpein 4.1746
Joseph Påhlsson Kämäräinen 9.6.1744 (avio sRKs007)
Henrik Olofsson Lindblad 23.3.1745
Micchel Stephensson Paldan 22.7.1743
Stephen Johansson Hackman
Thomas Larsson Wiinikainen 1744
Matts Andersson Jussila 22.2.1740 Oulainen (SL)
  (VL 24.9.1769 Raahe)(OulainenRK1771s057)
Pehr Eriksson Longström 20.5.1745
Henrik Henriksson Schultz 15.8.1743
Marcus Abrahamsson Peckala 6.1747
Johan Mattsson Kinnunen 24.12.1743
Thomas Larsson Jussila 3.12.1745
Johan Andersson Moisa 20.7.1742
Jacob Jacobsson Nedrig 11.1744
Anders Johansson Lievonen 29.210.1736
Johan Mattsson Rasacka 5.1747
Pehr Pehrsson Järvelä Mattlin 6.1746
Jacob Simonsson 
Matts Granholm 18.9.1738
Michel Jacobsson Piucka 7.6.1741 (sivulla 224)
Johan Henriksson Planet 12.1746
Matts Mattsson Corpela 29.1.1744
Anders Pehrsson Parviainen 1743
Erik Samuelsson Luckman 25.7.1748
Arvid Påhlsson Lindumäki 28.8.1749 Pyhäjärvi (SL)
			(PyhäjärviRK1765s090)
Johan Johansson Niska
Matts Mårtensson Sipola 11.2.1750 Raahe (SL)
Henrik Henriksson Jäskeläinen 5.1734
Anders Andersson ....

117 Drengar

Erik Philipsson Nissinen
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Johan Sigfridsson Korpela Wikudd 7.12.1745 Pyhäjoki (SL)
Maria Henriksdr Kuula 23.6.1747 (myös sivuilla 123 ja 224)
			(eRK SiikajokiRK1767s001)
(VL 11.11.1770 Raahe)
(perhe sRK PyhäjokiRK1775s161)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Erik Eriksson Tuhkanen 1750
Johan Simonsson Havana
Abraham Mattsson 6.1742
Påhl Michelsson Pulckinen 12.1750
Georg Hansson 9.1745
Olof Påhlsson 19.10.1749
Matts Andersson Leinonen 4.10.1751
Jacob Johansson Copackala 2.1752
Matts Nilsson 15.12.1744
Georg Hansson ... 9.1743
Fredrik Jöransson Eklund 1752
Salomon Salomonsson Trumpet 11.8.1745
Johan Mårtensson Brander Lehtimaa 11.1739 (PyhäjokiRK1775s069)
Henrik Henriksson Trana 1746
Gustaf Andersson Juhola 3.4.1752
... Pehrsson Björnholm 1749
Jacob Larsson Siponmaa 1733
Pehr Grelsson Jauhiainen 27.1.1751 Pielavesi (SL)	
Adam Jacobsson Husso 13.3.1749 Kuopio (SL)
Erik Carlsson Går... 1747
Henrik Påhlsson Ockonen 1749
Johan Hansson .... 7.1746
Johan Pehrsson Järvelä 22.6.1751
Påhl Påhlsson Myllyaho 5.1754
Olof Nilsson Bentilä 1.1.1746
Jacob Olofsson Lindula 28.10.1743
Påhl Påhlsson Wuochtoniemi 7.5.1746
Staffan Pehrsson Pietilä 28.4.1745
Johan Henriksson Kaijankoski 

119 Pigor

qvp Margeta Thomasdr Knutinen 11.1743 d. 12.8.1769
Anna Henriksdr Pennanen 12.1742
ea Lisa Henriksdr Limingoja 2.1715 d. 12.12.1766
Chirstin Mattsdr Sjöman
Chirstin Mattsdr Jokela 23.3.1733
Lisa Mattsdr Jokela 27.3.1748
Anna Andersdr Rehula 5.2.1739	
Margeta ...dr Haapakoski 25.11.1744
Margeta Samuelsdr 3.2.1736
Walborg Pehrsdr ...ri 5.1.1734
Elsa Henriksdr Turutar 25.1.1740
Anna Johansdr Hammarberg 6.1747
Anna Påhlsdr Ulmainen 28.7.1727
Caisa Påhlsdr Järvelä 1736 d. 22.3.1772 (Johan Montan's hustru)
Brita Henriksdr Marjaniemi 1743
Brita Johansdr Kanniainen 1745
Lisa Eriksdr Longström 10.4.1744
Brita Johansdr Caivola 15.3.1737
Chirstin Henriksdr Myllylä 3.4.1748
Margeta Pehrsdr Törmälä 20.8.1743
Brita Cnutsdr Järnbeck 17.12.1739
Carin Påhlsdr Smedberg 29.2.1744 Oulainen(SL)
	(VL 24.9.1769 Raahe) (OulainenRK1771s057)
Prudentia Johansdr Marin 1748
Anna Samuelsdr Mattinen 1.5.1728 d. 6.1.1767
Lisa Mattsdr Coivula 9.6.1746
Caisa Thomasdr Lanila 17.11.1736
Maria Johansdr Pasanen 9.1744
Elisabeth Eliasson Joensuu 30.8.1735 Raahe (SL)(eRKs150)
Susanna Johansdr Backman 18.5.1745 Pyhäjoki (SL)
Anna Olofsdr Aho 2.1743
Lisa Mattsdr Pihlajaniemi 1.1752
Anna Johansdr Kårsinen 1738

121 Pigor

Beata Nilsdr Limingoja 12.1739
Anna Larsdr Säkin 1.8.1743
Carin Carlsdr Ala 6.1733
Dorothea Andersdr Jusola 30.10.1746
Carin Henriksdr Kiviniitty 20.11.1740 Siikajoki(SL) (sivulle 113)
Beata Eskilsdr Niemi 9.1747
Marta Widjebom 3.1733
Brita Henriksdr Sellman 12.1748
Anna Henriksdr Mylly 3.5.1746
Margeta Andersdr Leinonen 18.3.1746
gl pig Brita Johansdr ... 10.10.1707
Walborg Larsdr Hatun 1745
Brita Josephsdr Järnfors .1.1737 Oulainen (SL)
Carin Henriksdr Haapaniemi 11.1737
Maria Mattsdr ...joki 3.3.1730
Carin Samuelsdr Mattinen 6.1744
Brita Bryngelsdr Swart 14.8.1737 Siikajoki (SL)(sRKs059)
Anna Olofsdr 8.7.1704 d. 17.9.1765
Chirstin Bryngelsdr Swart 19.1.1735 Siikajoki (SL)
Maria Andersdr Sarela
Margeta Mattsdr Heickilä
Anna Davidsdr Cauppinen
Maria Larsdr
Walborg Andersdr Juhola 
Anna Jacobsdr Beckman 26.7.1745 Pyhäjoki (SL)
			(PyhäjokiRK1775s005)
Maria Carlsdr Starck 23.3.1744 Oulainen (SL)
Brita Nilsdr Toppila 1.1745
Beata Nilsdr Liming
Carin Mattsdr Jokela 11.1735
Walborg Mattsdr Lahdenperä 25.4.1736
Anna Olofsdr Jurvanen 5.1751

123 Pigor

Lisa Edvardsdr Lattunen 10.8.1744
Brita Andersdr Widjebom 21.7.1750
Brita Mattsdr Kiiskinen 1745
Maria Henriksdr Kuula 23.6.1747 (sivulla 117)
Lisa Andersdr Leinonen
Walborg Pehrsdr Männistö
Ingred Stephensdr Wirolainen Imbola 8.4.1747 Pyhäjoki (SL)
Brita Sigfridsdr Wijkudd 26.2.1748 Pyhäjoki (SL)
Anna Pehrsdr Mannila 11.1744
Brita Pehrsdr Hafstrand 2.1749 (avio PyhäjokiRK1763s153)
Lisa Henriksdr Wallenberg 1740
Maria Mattsdr Pykman 1741 (avio sRKs007)
Brita Mattsdr Tuhkanen Rasi 2.1743 (avio sRKs069)
Chirstin Andersdr Rehula 9.1746
Lisa Sigfridsdr Enhörning 1743 (avio sRKs009)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(Erik Pehrsson Krigsman Korhonen 29.7.1752)
hu Margeta Henriksdr Kilo Myllyaho 9.2.1742
*(dr Eva Eriksdr Korhonen 10.3.1770 Raahe (SL)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Brita Olofsdr Aho 24.2.1746
Carin Christersdr Pelkonen 24.10.1747
Lisa Påhlsdr Leberg 12.6.1746
Anna Lille 1747
Margeta Johansdr Krok 2.1747
Margeta Josephsdr Järnfors 5.4.1735
Lisa Mattsdr Ruonala 26.9.1742
Ingred Mattsdr Tuovinen 28.9.1749
Brita Andersdr Widjebom 21.7.1750
Brita Hansdr Kindman 1.1751
Margeta Thomasdr .... 11.1751
(Frimans hu)
Catharina Henriksdr
Christina Andersdr ..hu 9.1746
Beata Jonasdr Nokela Aunola 7.12.1745 Pyhäjoki (SL)
			(PattijokiRK1772s126)

125 Hyresmän och inhyses folck

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
tullvisit Henrik Nilsson Nordberg 11.1731
hu Margareta Michelsdr K...kinen 26.11.1736
s Nils Henriksson Nordberg 8.3.1764 Raahe (SL)
(perhe sRKs065)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ea Walborg Nilsdr 9.4.1695 (ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Anders Mattsson Arvolander 30.11.1726 (eRKs159,ei sRK)
hu Anna Johansdr 12.10.1746
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .	
brandvakt Anders Gabrielsson Hansk 9.10.1721
hu Anna Eskilsdr 29.1.1727
s Gabriel Andersson Hansk 27.3.1757
s Jacob Andersson Hansk 21.7.1766 
(perhe sRKs061)	
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Johan Brenman 6.6.1725
hu Walborg Pehrsdr 10.1746
(perhe sRKs031)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Henrik Andersson Stenstrand 18.3.1720 d. 26.12.1771
hu Margeta Eliasdr Joensuu 22.5.1733 Raahe (SL)
dr Carin Henriksdr Stenstrand 1.3.1766 Raahe (SL)
(perhe sRK PattijokiRK1772s149)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Matts Eliasson Smedholm Leinonen 10.9.1733
hu Elisabeth Henriksdr 1732
dr Margeta Mattsdr Smedholm Rautio 21.6.1755 Saloinen (SL)(sRKs067)
dr Britha Mattsdr Smedholm 3.1.1763 Raahe (SL)
dr Elisabeth Mattsdr Smedholm 9.4.1766 Raahe (SL)
(perhe sRK SaloinenRK1773s019)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Anders Andersson Lytinen 6.1.1729 
hu Elsa Johansdr 6.1733 
(perhe sRKs100)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
färgaren Erik Johansson Lundquist 13.9.1736
hu Maria Christina Liljebeck 10.1733
(perhe ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
lärgåss Petter Burman 1757 (ei sRK)

127 Hyresmän och inhyses folck

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
tunbindaren Matts Andersson Lämsä 4.1737
hu Maria Eriksdr Ponnikas 13.4.1732 Pyhäjoki (SL)
(vih abt 1761)
s Matts Mattsson Lämsä 4.2.1764 Raahe (SL) d. 30.10.1766
dr Brita Stina Mattsdr Lämsä 3.9.1767 Raahe (SL)
s Erik Mattsson Lämsä 25.9.1768 Raahe (SL)
(perhe sRKs109)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Anders Carlsson Hensick 11.1733
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
brandvact Johan Gustafsson Öhrn 5.6.1710 Raahe (SL) d. 2.8.1766
hu Christina Johansdr Wadius 24.7.1713 Raahe (SL) (sivulle 095)
(vih abt 1747)
s Johan Johansson Öhrn 30.12.1748 Raahe (SL)(sivulle 095)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(tunb. Matts Imberg)
hu Anna Jacobsdr Beckman (ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
pig Catharina Hourenius 13.11.1715 (ei sRK)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
*(smed Matts Eriksson Nivander 1704)
hu Lisa Gustafsdr Öhrn 12.6.1706 Raahe (SL)
(VL 26.10.1732 Raahe)
dr Lisa Stina Mattsdr Nivander 19.7.1750 Raahe (SL)
(perhe sRKs016)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Jacob Jacobsson Laurinperttu 29.9.1737 Siikajoki (SL)
hu Carin Thomasdr 11.1736
(perhe sRKs044)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
tull visitör Lars Larsson Liljedahl 1744
gl pig Dorde Jöransdr 12.6.1695 d. 24.4.1768
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
sjöm Anders Mattsson Andikainen 9.1736
hu Maria Eriksdr 1736
(VL 24.6.1752 Kempele)
dr Margeta Andersdr Andikainen 1756
dr Maria Andersdr Andikainen
s Johan Andersson Andikainen
s Anders Andersson Andikainen 30.12.1765 Raahe (SL)
(perhe ei sRK)		
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
....
hu Chirstin ...
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
(sivut 129-223 ovat erotettu rippikirjaksi PattijokiRK1765)

224 Pigor

Walborg Philipsdr Nissilä 26.2.1757
Walborg Olofsdr Tingström 23.9.1750 Pyhäjoki (SL)
Maria Henriksdr Kuula 23.6.1747 (sivulla 117)
Carin Olofsdr Lindblad 13.8.1751
Christina Eriksdr Kananen 24.12.1737
Brita Johansdr Mändylä 11.1753
Carin Pehrsdr
Anna Bäckman
Brita Pehrsdr Käyrä 11.1738
Margeta Pehrsdr ...lius 1748
gl pig Maria Michelsdr 1690
Margeta Henriksdr Myllyaho 5.1748
Lisa Jacobsdr Hannuxela 26.1.1734
drg Michel Jacobsson Piucka 7.10.1741 Pyhäjoki (SL)(PyhäjokiRK1763s006)
Susanna Mattsdr Sastamoinen 11.5.1750 Rautalampi (SL)
Carin Säkijn 19.12.1737
Margeta Mattsdr Mickonen 2.1747
Maria Pardanen 1757
Anna Hapamaa 3.5.1746
Chirstin Jöransdr Angeria 1734
Catharina Nykänen 1747
Susanna Mattsdr Coskela 1753
Brita Nattsdr Puhti
Margeta Abrahamsdr Anckerman 15.11.1750
Brita Henriksdr Ylistenoja 25.4.1747
Margeta Hansdr Wigberg 1730
Brita Andersdr Huhtala 16.1.1750
Anna Henriksdr Martila 6.1746
Brita Andersdr Ervasti 26.5.1747

225 Pigor

Walborg Mattsdr Maxa 1739
Maria Johansdr Koski 24.12.1740
Lisa Johansdr Leppäluoto 18.12.1750
Elsa Mattsdr Martin 2. 1751
Brita Isaksdr Routtu 9.1747
Maria Sigfridsdr Enhörning 14.10.1748
Ingrid Huovinen 28.9.1749
Marta Påhlsdr Wijkman 21.3.1758
Anna Leinonen
Margeta Josephsdr Järnfors 5.4.1735
Brita Johansdr Koski 8.3.1747
Lisa Johansdr Åkerman 1755
Susanna Jacobsdr Kuna... 2.3.1753
Anna Jöransdr Eklund 1749
Margeta Jöransdr Eklund 1748 d. 16.3.1772
Brita Johansdr Bengtilä 21.7.1744
Lisa Johansdr Polus 1.7.1748
Carin Nilsdr Törmälä 25.5.1751
Carin Christersdr Pelkonen 
Elsa Mikotar 1747
Anna Jöransdr Mickola 2.12.1752 Pyhäjoki (SL)
Barbara Löfrot 10.7.1749
Brita Grelsdr Berggren 8.1752
Anna Stephensdr Kupulisoja 1749
Margeta Leinonen
Marta Påhlsdr Wijkman
Maria Michelsdr Imbola 15.4.1749
Brita Mattsdr Räisänen 11.4.1755
Carin Larsdr Hataja 8.1755

226 Drengar

Matts Johansson Rytkönen
Nils Nilsson 3.11.1746
Olof Olofsson Sten 5.1749
Erik Johansson Kaski 15.5.1749
Thomas larsson 1749
Pehr Pehrsson Gertula
pig Susanna Jacobsdr .... 2.9.1753
Matts Johansson Pudas 25.4.1746
Matts Henriksson 2.4.1749
Henrik Eskilsson Matlin 11.1751
Stephen Henriksson Kurki 1754
Olof Björnholm
Johan Andersson Häivälä 14.3.1749
Pehr Mattsson Kippola 3.2.1745
Stephen Henriksson Kurki 11.1754
Johan Hansson 
Pehr Kopacka 6.10.1735
Matts Pehrsson Brusell 7.12.1754
Samuel Thomasson 
Beata Nilsdr 29.12.1740
Jacob Nilsson Stenbäck 27.12.1757
Pehr Samuelsson 
Michel Carlsson Jänte 25.2.1747
Anders Andersson Purolainen 23.6.1747
Olof Pehrsson Härmelin Suicka 1751
Lars Johansson Wilpunen 17.8.1749
Erik Eriksson Kändä 26.12.1749
Nils Henriksson Knutila 12.1750

227 Pigor

Eva Cnutsdr Järnbeck 27.5.1745
Brita Johansdr Kyllönen 1744
Margeta Mattsdr Koskela 7.5.1748
Brita Lille 1746
Maria Mattsdr Järvenpä 1750
Lisa Henriksdr Ingertilä 1754
Lisa Påhlsdr Ockonen ..kiaho 11.12.1750
Brita Thomasdr Waicko 26.4.1750
Maria Sigfridsdr Enhörning 14.10.1748
Helena Gabrielsdr Ståhlberg 1760
Brita ..gren
Anna Lille
Margeta Smedholm 24.6.1755
Lisa Mattsdr 1753
Lisa Michelsdr 16.8.1754

228 Drengar

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Anders Stephensson Soininen 24.6.1744
hu Maria Andersdr Rehu Parkå 14.6.1743 Siikajoki (SL)
(VL 5.1.1766 Pyhäjoki)
oä st dr Maria Thomasdr Lahden 5.9.1764 Pyhäjoki (SL)
s Anders Andersson Soininen 16.11.1766 Pyhäjoki (SL) 
s Pehr Andersson Soininen 30.5.1770 Pyhäjoki (SL)	
(eRK PyhäjokiRK1769s160)
(sRK PyhäjokiRK1775s158)
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

LOPPU